3.926 gösterim
6,49 viral puan

Yeryüzü Doktorları Ekibi, Kenya'da.

Uluslararası yardım kuruluşu Yeryüzü Doktorları'na bağlı uzman ürologlardan oluşan gönüllü sağlık ekibi, yaklaşık 60 üroloji hastasının ameliyatını yapmak ve yerel bir hastaneye endoskopi cihazı vermek üzere Kenya'ya gitti.
CanOlgan 16.02.2016 saat 16:49
 1. Uluslararası yardım kuruluşu Yeryüzü Doktorları'na bağlı uzman ürologlardan oluşan gönüllü sağlık ekibi, yaklaşık 60 üroloji hastasının ameliyatını yapmak ve yerel bir hastaneye endoskopi cihazı hibe etmek üzere Kenya'ya gitti.

  Sağlık ekibinin, Türk Hava Yolları'na (THY) ait tarifeli uçakla Kenya'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde uğurlama töreni yapıldı.Ekip lideri Doç. Dr. Metin Öztürk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu ülkede yapılmayan bazı ameliyatları gerçekleştirmek için Kenya'ya gittiklerini ifade etti. Öztürk, hızlı şekilde yapacakları poliklinikle uygun ameliyatları planlayacaklarını dile getirerek, "Bu sefer gideceğimiz ekip, her türlü üroloji ameliyatını yapabilecek kapasitededir. Malzemelerimizi de ona göre ayarladık" diye konuştu. Üroloji Uzmanı Dr. Hüseyin Lüleci ise ikinci kez Kenya'ya gittiğini belirterek, ülkedeki bazı hekimlerin eğitilmesine katkıda bulunacaklarını bildirdi.Yeryüzü Doktorları Proje Yöneticisi Safa Şimşek de uzman bir ekiple Kenya'daki vakalara müdahale edeceklerini anlatarak, "Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın (TİKA) partnerliğiyle bu projeyi yürütüyoruz. Özellikle tıbbi malzemelerin temini konusunda onların desteğini aldık" ifadelerini kullandı.

  Yeryüzü Doktorlar gönüllü sağlık ekibi, Kenya'da 16-24 Şubat'ta görev yapacak.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 24 gösterim
 • Toplam Seed: 605 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.297 gösterim
 • Viral Puan: 6,49