3.408 gösterim
18,03 viral puan

Hatay'dan Acı Haber; 1 Asker Şehit

Hatay Yayladağı'nda vatani görevini yapan bir asker, insan kaçakçılarına müdahale ettiği sırada çıkan boğuşma ile boynu kesilerek şehit oldu.
CanOlgan 15.02.2016 saat 10:33
 1. Hatay Valisi Ercan Topaca, Yayladağı ilçesinde insan kaçakçılarına müdahale eden bir askerin şehit olduğunu bildirdi.

  Topaca, yaptığı açıklamada, Suriye sınırındaki Güveççi Mahallesi yakınında, insan kaçakçılarına müdahale sırasında bir askerin şehit olduğunu kaydetti.

  Konuyla ilgili adli ve idari sürecin devam ettiğini aktaran Vali Topaca, şunları söyledi:

  "İnsan kaçakçıları geçerken asker bunlara müdahale ediyor, çalılık alanda bir boğuşma oluyor. Boğuşma neticesinde boynu kesilerek yaralanan askerimiz şehit oluyor. Şu anda adli süreç devam ediyor. Burada bir çete var. Bir kısmı bu tarafta, bir kısmı karşı tarafta."

  Genelkurmay Başkanlığı bugün saat 08.17'de yaptığı açıklamada, 14 Şubat 2016 tarihinde saat 19.15'te Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki Görentaş Sınır Karakolu'nda görevli askerlerin Suriye sınırından Türkiye'ye yasa dışı geçişinde bulunan bir grupa müdahale ettiği belirtildi.

  Açıklamada, "Çıkan çatışmada kahraman bir silah arkadaşımız olay yerinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz" denildi.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 18 gösterim
 • Toplam Seed: 189 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.201 gösterim
 • Viral Puan: 18,03