49.629 gösterim
3,12 viral puan

Yüzüne Kezzap Atılan 13 Kadın

Kadına yönelik şiddetin hiçbir sekli kabul edilemez elbette ancak öyle bir yöntem var ki; o da kezzap kullanmak. Yerinde olmayı asla istemeyeceğiniz 13 kadının dramı
CigdemOzcn 17.01.2016 saat 21:49
 1. 1. Pakistanlı eski dansçı Fakhra Younus, eşinin yüzüne kezzap atmasından 12 yıl sonra intihar etti.

  Fakhra Younus, Bilal Khar ile evlendikten kısa süre sonra üç eşi daha olduğunu öğrendi. Bunun üzerine 2000 yılında ayrılmaya karar verdi. Ancak uyurken kocası Bilal Khar tarafından yüzüne kezzap atılan Younus'un burnu, saçları, bir kulağı, dudakları ve göğüsleri yanarken bir gözü de kör oldu.
 2. 2. Pakistan'da aile ya da koca baskının sonucu genelde böyle oluyor.

 3. 3. Kezzap terörünü 1980'lerde "Acıların Kadını" Bergen'le tanıdık.

  ergen İzmir Alsancak’taki New York gece kulübünde çalıştığı sırada, şiddetinden yılarak kaçtığı eşi Halis Serbes’in, yanında çalışan ve daha sonraları 500 bin liraya kiralayarak azmettirdiği ortaya çıkan Şakir isimli kişi, sanatçıya bir kova dolusu kezzap attı. Yüzünün ve vücudunun büyük bir kısmı yanan Bergen’in iki gözü de kör oldu. Azmettiren koca iki aylık firardan sonra yakalanıp tutuklandı. Aylar süren tedaviden sonra Bergen’in bir gözü kurtarıldı. Yüzündeki yanık izlerini bugünlerin duayen estetik cerrahı Onur Erol tedavi etti.
 4. 4. İran ve Afganistan'da binlerce kadın bu sonu yaşıyor.

 5. 5. Asya'da yılda binlerce kadın bu duruma düşüyor.

 6. 6. “Beni bir canavara çeviren bu adamın en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum”

  Belçika'da yaşanan olayda, evli Richard Remes, 3 yıl önce kendisinden ayrılmak isteyen metresi Patricia Lefranc’ın yüzüne kezzap attı. Lefranc’ın yüzü tanınmaz hale geldi. Ceza davasına katılan mağdur kadın Lefranc, ayrılmak istediği için Remes’in yüzüne kezzap attığını söyledi.
 7. 7. Yaşarken ölmek tam da böyle bir şey oluyor.

 8. 8. Eski öğrencilerim zannettim, gülümsedim.

  Zeynep Bektaş müzik öğretmeni. Ama bir tuhaflık olduğunu hemen anladım, ifadesiz bakıyorlardı. Üstelik çocuklardan biri elinde bir şey tutuyordu. “Eyvah!” dedim, “Tinerci galiba, bıçaklayacak beni!”, sonra elinde tuttuğu şeyin bir şişe olduğunu fark ettim. İşte o sırada, ben daha ne olduğunu anlayamadan, şişenin içindeki sıvıyı yüzüme fırlattı ve kaçtı.
 9. 9. Bu acıyı ona kimin yaşattığı bile meçhul.

  22 yaşındaki Sahar Helal, Kabil’de öğretmenlik yaptığı okula giderken yanına yaklaşan ve kimliğini bilmediği bir kişi tarafından yüzüne kezzap atılan Sahar Helal, dayanılmaz acılar yaşarken, yüzünün ve vücudunun bazı kısımları yandı.
 10. 10. Kendini bu hale getiren saldırganı affetti.

  İran'da evlenme teklifini reddettiği Mecid Mohavedi tarafından yüzüne kezzap atılan Emine Behrami, kendisini kör eden saldırganı affetti. Genç kadının son anda açıkladığı bu kararla Mohavedi gözlerini kaybetmekten kurtuldu. 2002 yılında başkent Tahran'da, üniversiteden arkadaşı olan Emine'nin yüzüne kezzap atarak gözlerinin kör olmasına ve yüzünün tanınmaz hale gelmesine neden olan Movahedi hakkında verilen kısas kararı bu sabah infaz edilecekti.
 11. 11. adece Asya'da değil Avrupa'da da şiddeti böylesine yaşayan kadınlar mevcut.

  26 yaşındaki İngiliz TV yıldızı Katie Piper da sevgilisi tarafından kezzaplı saldırıya uğradı. Plastik Cerrahı Prof. Dr. Onur Erol'un yönettiği cerrahi operasyonlarla ancak bu kadar düzelebildi. En azından artık yüzüne aynada bakabildiğini söylüyor.
 12. 12. Kendine boşanma davası açan 23 yaşındaki genç annenin yüzüne kocası kezzap döktü.

  24 Ocak 2014'te meydana gelen olayda, 1 çocuk annesi Özgür Turgut'un yüzüne, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtığı eşi Segbetullah Turgut tarafından kezzap atıldı. Kartal Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Özgür Turgut, ilk müdahalenin ardından sevk edildiği Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yanık Ünitesi'nde tedaviye alındı.
 13. 13. Daha hayatının baharında sevgili öfkesinin hedefi oldu.

  Çorum'da 2008'de yaşanan olayda G. Ş. (17) adlı genç, uzun süre sevgili olan ve bir süre önce kendisini terk eden M.A.'nın (17) yüzüne kezzap atarak hastanelik etti.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 61 gösterim
 • Twitter: 111 gösterim

 • Toplam Viral: 2.954 gösterim
 • Toplam Seed: 15.914 gösterim
 • Toplam Direkt: 30.761 gösterim
 • Viral Puan: 3,12