86.807 gösterim
2,13 viral puan

Müziğin Olmadığı Bir Dünyada Yaşasaydık İçinde Bulunacağımız 11 Çekilmez Durum

Müzik olmasaydı dünya birçok yönden eksik bir yer haline gelirdi. Pozitif veya negatif ayırt etmeksizin tüm duygularımız eksik kalırdı.
CanOlgan 07.10.2015 saat 11:01
 1. 1. Müzik olmasaydı dünya rahatsız edici derecede sessiz bir yer olurdu

  Çevrenin gürültüsü, mutfaktaki sy damlatan musluk, kornalar, bağırış çağırışlardan başka ses duymazdık. Ki, bunları da duymak istemeyeceğimizden büyük ihtimalle kulaklıklarla gezerdik.
 2. 2. Müzik olmasaydı sabahlara kadar eğlendiğimiz partiler olmazdı

  Parti verip de ne yapacaktık? Hadi verdik diyelim, partide ne yapacaktık? Ev sohbetinden farklı olmazdı arkadaşlarla toplantılarımız.
 3. 3. Müziğin olmadığı bir dünyada hepimiz mutsuz olurduk

  Düşünsenize, sizi eğlendirip neşelendirecek hiçbir şey yok. Mutlu anlarınızda açıp dinleyeceğiniz, özel, hareketli bir şarkınız yok. Mutluluk bile yavan kalırdı.
 4. 4. Müzik olmasaydı ayrılıklar olduğundan daha tatsız olurdu

  Sevgilinizden ayrıldığınızda ne yaparız? Genellikle evimize gider, hüzünlü bir şarkı eşliğinde ağlarız. Kederimizin bir kısmını o şarkının sırtına yükleriz. Müziksiz bir dünyada o hüzün dolu yükün hepsi bizim sırtımızda olurdu.
 5. 5. Müziğin olmadığı bir dünya şu ankinden çok daha depresif bir yer haline gelirdi

  Zaten şimdiki haliyle yeterince depresif bir yer. Bizim de bundan kaçmak için sığındığımız şeylerden biri müzik O olmasaydı neler olurdu kim bilir?
 6. 6. Müzik olmasaydı düğünlerin ne kadar sıkıcı geçeceğini hayal edebiliyor musunuz?

  Zaten çoğu zaman sıkıcı gelen düğünler müziksiz tamamen çekilmez olacaktı. Sıkıntımızı en azından dansla veya oynayarak giderebiliyoruz. Müziksiz bu da pek mümkün olmayacaktı.
 7. 7. Müzik olmasaydı eğlence denen şey de olmazdı

  İnsanlar mutlaka eğlenmek için başka yöntemler bulurlardı. Ancak, müzik olmadan hepsi sade ve yavan kalırdı. Hiçbir eğlencenin tadı tuzu olmazdı.
 8. 8. Müzik olmasa sanat denen kavram eksik kalırdı

  Yönetmenin duygu yoğunluğuna göre tam yerine koyduğu bir şarkı olmayan sinema filmi düşünün. Hafif bir müziğin eşliğinde gezmediğiniz bir resim veya heykel sergisi. Müzik var olmasaydı bile bir şeylerin eksik olduğunu fark etmeniz güç olmazdı.
 9. 9. Müziğin olmadığı bir dünyada tanıyıp sevdiğiniz tüm yıldızlar işsiz kalabilirlerdi

  Zeki Müren'den Tarkan'a, Justin Timberlake'den Rammstein'a, Barış Manço'dan Eric Clapton'a severek dinlediğimiz hiçbir şarkıcıyı tanıyamayacak, dinleyemeyecektik. Ne acı değil mi?
 10. 10. Müzik olmasaydı magazin ve popüler kültür de birçok şeyden mahrum kalacaktı

  Sonuçta bu tarz konuların önemli bir kısmına müzikle alakalı insanlar malzeme oluyor. Bazılarınızın umrunda olmayabilir, ancak magazin ve popüler kültürü takip etmeyi seven ve eğlenceli bulan kişilerin sayısı hiç de az değil.
 11. 11. Müzik olmasa hayatı tam bir sessiz sinema tadında yaşardık

  Ne duygularımıza tercüman olacak bir şarkı, ne hoşlandığımız insan için doldurabileceğimiz bir kaset ne de otobüste kulaklığımızdan tınısını duyurup bizi o ortamdan uzaklaştıracak bir melodi... Çoğumuz böyle bir dünyada yaşamayı hayal bile edemeyiz.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 7.962 gösterim
 • Twitter: 62 gösterim

 • Toplam Viral: 14.318 gösterim
 • Toplam Seed: 40.848 gösterim
 • Toplam Direkt: 31.641 gösterim
 • Viral Puan: 2,13