20.338 gösterim
5,69 viral puan

Metal Müzik Dinleyenlerin Maruz Kaldığı Önyargılar ve Aslında Çok Sağlam Metal Şarkı Önerisi

Ülkemizde ne yazık ki çoğu metal dinleyen insana küçük düşürücü gözlerle bakılıyor.İnsanların dış görünüşüne bakılarak yargılanmaması gerekildiği gibi dinlediği müzik türüne bakılarak yargılanmaması gerekir.Umarım açıklayıcı olur,keyifli okumalar.Unutmadan beni takip etmeyi unutmayın *
Aydın RecepASLAN 25.09.2015 saat 01:42
 1. 1. Kedi Kesiyorlar

  Yahu bunu kim uydurduysa gerçekten çok güzel anıyorum şuan,bunu yapanlar kedinin asaletini kıskandıkları için yapıyor ve Türkiye'de YOK evet kocaman bir YOK.O kedilerin gözlerini çıkaran kuyruklarını koparanları insandan saymayın onların değil müzikle insanlıkla alakası olamaz.Sağda solda müzikten bir haber insanların söylediği her şeye inanmayın.
 2. 2. Satanistler

  Adamlar tutturmuş şeytana tapıyorlar bilmem ne,Eskiden din hakkında şüphe duyduğum birkaç yılı saymazsak Elhamdülillah Müslümanım.Yok Pentagram'ın içinde kedi kesmeler,alnına sürmeler,kanını içmeler falan hikaye yani babacım unut onları.Var mıdır dinleyenler arasında satanist ? Yurt dışında elbette ama Türkiye de bulamazsın kolay kolay.
 3. 3. Kafa sallayarak ayin yapıyorlar

  Bunun da abartıldığını düşünüyorum,Şahsen ben elektro gitar çalıyorum ve öyle hunharca değil ama daha Cool hareketlerle bunu yapmaya çalışıyorum ve bu benim bir yandan ritmi kaçırmamamı sağlıyor ayrıca bundaki amaç duyguyu karşı tarafa geçirebilmekte öyle kalas gibi duygusuz bir gitarist asla büyük bir müzisyen olamaz.Bu arada bu olayın adını daha bilmeyip gitarla yolda dolaşanlara 'Ya kardeşim siz öyle kafanızı niye sallıyorsunuz ?' diye soran arkadaşlar yok mu ıslak havluyla dövesim geliyor(Headbang).Bunu konserlerde metalin çok ağır türlerinde ki ritme eşlik etme olarak örnek verebilirim.
 4. 4. Ya kardeşim başka şarkı/müzik türü mü yok ?

  Bunu soran arkadaşlar hayatlarında ellerine bir enstrüman almamış en son ilk okulda flüt çalmıştır.Metal gözümüzü kapamak istediğimiz şeylere el atıyor,reddettiklerimizi baş tacı ediyor,en çok korktuğumuz şeylere balıklama atlıyor.Ve çoğu için metal bu yüzden her zaman dışlananların kültürü olacak.(Benim gibi istisnalar olabilir).Bunu eleştiren arkadaşlara bakın çoğu anlamsız pop şarkılar,yumurta kabından bozma stüdyolarda 2 3 beyinsizin birbirine küfür ettiği ve müzik yaptığını sandığı arabesk rap dinler.2pac Shakur'un da dediği gibi 'İyi bir kalçanın iyi bir beyinden daha fazla prim yaptığı bir ülkede hiçbir şey gelişemez.' Ülkemizde 'Balıkesir'in Çılgın Eşeklerini geçeceğim' açıklamasını yapıp Allah'ın 2 eşeğiyle sidik yarıştıranlar var ve malesef bunlara sanatçı diyoruz.ÖNEMLİ OLAN TOPLUMSAL SORUNLARA EL ATABİLMEKTİR !!!
 5. 5. Şeytan işareti yapıyorlar

  Bunu bulan insan çoğu eleştiren arkadaşın bilmediği biri olan 'Dio' dur ve adı 'Devil Horns(Şeytan boynuzları)'dır.İnternetde ki simgesi 'm/' Hikayesi işe şudur ; 'Metal ortamına bu işareti Ronnie James Dio kazandırmış ve buna "Kötülüğün Gözü" adını vermiştir.Anlamı Roma uygarlığına dayanmaktıdır. Dio'nun bu işareti bulmasında asıl ilham kaynağı büyükannesi olmuştur. İtalyan kökenli olan ailesi inançlarına çok bağlıdır ve büyükannesinin sokakta yürürken insanlara bu işareti yaptığını görür. Bunu kötülüklerden koruma, şeytanı kovma niyetinde yapmaktadırlar. Dio, çekilen bir belgeselde (Metal: A Headbanger's Journey) Benim bulduğum söylenemez ama ben mükemmelleştirip bir anlam yükledim. demiştir.' Bugün konserlerde vokal 'Let's rock'(ya da metal) dediği zaman yapılır.
 6. 6. Ya o adam şarkıyı niye böğürerek söylüyor ?

  Böğürme değil Brutal vokal deriz biz ona * Şahsen kendimde yapabiliyorum ve bu her metal türünde yok bunu sadece 'Death Metal' ve az da olsa 'Heavy Metal' de duyabilirsin.Hatta Brutal vokalin bile 5 tane çeşidi vardır.Tabii ki bu herkese hitap etmez dinleyen insan sayısı azdır ve beğenisi düşüktür ama bin bir türlü metal çeşidi vardır sadece 2 3 tanesine bakarak hepsini çöpe atmayın.Şimdi sıra önerilere geldi.
 7. 7. Metallica'dan One-Nothing Else Matters-The Unforgiven 1-2-3-Harvester of Sorrow-To Live is To Die

  Klasik başlayalım dedim.Şimdilik yeterli yeni başlayanlar için.En sondaki güzel girip distortion'a bağlar(Sert tonlu gitar)sonuncuyu Metallica dinlemeye alışınca dinleyin(Benim favorimdir).Türü Trash Metaldir
 8. 8. Epica'dan Cry or the Moon-Unleashed-Storm the Sorrow

  Vokal'deki bayana aşık olabilirsiniz.Türü Senfonik Metaldir.
 9. 9. AC/DC'den Back in Black-Thunderstruck-Highway to Hell

  Her ne kadar grup hard rock ve heavy metalin öncülerinden kabul edilse de grup üyeleri yaptıkları müziği 'Rock and Roll' olarak tanımlamaktadır.
 10. 10. Avenged Sevenfold'dan This Means War-Hail to the King-Buried Alive-Shepherd of Fire

  Sonuncusu (Call of Duty-Black Ops 2) de ki müziktir.Türü Metal ve Hardcore.
 11. 11. Black Sabbath'dan Electric Funeral-War Pigs-Heaven and Hell

  Kurulan ilk Heavy Metal gruplarından biridir.
 12. 12. EDİT

  Daha aklıma gelmeyen bir sürü grup var,Skillet-Guns N Roses-Judast Priest... bunu baya uzatabilirim.Önemli olan sizin bu türü sevip diğer grupları,şarkıları kendiniz bulmanızdır.Umarım yazımı beğenmişsinizdir.Herkese iyi geceler... Ön yargılarınızdan kurtulun !
 13. 13. BONUS

  Sosyal medyada beni takip ederseniz sevinirim

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 39 gösterim
 • Twitter: 18 gösterim

 • Toplam Viral: 1.123 gösterim
 • Toplam Seed: 3.573 gösterim
 • Toplam Direkt: 15.642 gösterim
 • Viral Puan: 5,69