6.543 gösterim
18,48 viral puan

Drones’lar ve en çok kullanilan 4 yer..

İngilizce Sözlüğü’ne göre 'drone'; uzaktan kontrol edilen pilotsuz hava aracı anlamına geliyor.
EntEnt 08.07.2015 saat 18:14
 1. 1. Polislik

  İngiltere hükümeti geçtiğimiz günlerde uçağı, dört havaalanlaninda gözetim için kullanacağini duyurdu. Gatwick’da başarılı bir denemenden sonra, uçağı şimdi de Heathrow, Luton, Stansted şehir havaalanlarıni korumak için polis tarafından kullanılacak. Hindistan'da da polis asi çetelerin dağıtılmasına yardımcı olmasi için uçağın biber gazı ile donatılmasına karar verdi.
 2. 2. Fotoğrafçılık

  Fotoğrafçılar ise ulaşamadklarii yerlerde fotoğraf çekmek için uçağı asker yardimi ile kullanmaya başlamış. 2013 yılında bir Drone İsviçre'de Erwin Bach Tina Turner'ın düğün fotoğraflarını çekmek için kullanılmıştır. Drone sadece fotoğrafçılık için değil, doğa sporlarıni daha önce görülmemiş bir açılardan belgelemek için yüksek çözünürlüklü uçan kameralar ile kullanilacakmiş. Uçağı ABD'de de antrenörler çeşitli amaçlar için kullanmaktadır.
 3. 3. Protesto

  Haziran ayinda Hollandali protestocular Katolik ülkelerindeki kurtaja karşi kısıtlayici yasalari vurgulamak için Alman sinirinda kürtaj haplari taşiyan Drone’lar uçurdular.
 4. 4. Gezegeni Kurtarmak

  Nasa LiveScience raporlarında "su buharı ve ozon etkileşimini nasıl daha iyi anlariz" diye ozon tabakasında devriyeye başladı. ABD hükümeti, insansız uçağı kullanarak yıllardır hava kalitesini test ediyormuş. Daha önce Drones’lar; hayvan kanı nehiri kirleten fabrikayi ortaya çıkartmiş daha sonrada Teksas'ta bir Drone sahibinin et paketleme tesisine zorla giren birini ortaya çikmasi ile sonuçlanmişdi.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 15 gösterim
 • Twitter: 6 gösterim

 • Toplam Viral: 46 gösterim
 • Toplam Seed: 354 gösterim
 • Toplam Direkt: 6.143 gösterim
 • Viral Puan: 18,48