7.621 gösterim
62,47 viral puan

Anneler Günü Türkçe ve Kürtçe Kutlandı

Silopi kaymakamlığı'nın düzenlediği Anneler Günü etkinliği Türkçe ve Kürtçe kutlandı.
jakumetsu 10.05.2013 saat 15:44
Yöresel halk oyunları ile başlayan törende Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde çekilmiş fotoğrafla Türkçe ve Kürtçe altyazılı slayt gösterisiyle izlendi. Yemekle devam eden organizsayonda yöresel kıyafetlerin sunulduğu bir de küçük defile yapıldı.

Tüm çocuklarını okutan, Silopili Hatice Binici yılın annesi seçildi. Hatice Binici'nin kızı Nefel Binici yaptığı konuşmada kız çocuklarının okutulmasının önemine değindi ve kendilerini okuttukları için anne ve babasına teşekkür etti.

Silopi Kaymakamı suat Demirci'nin eşi Hediye Demirci de şunları söyledi: "Etkinlik Trükçe ve Kürtçe oldu. Anneler Günü'nü iki dil birlikte kutlamak istedik. Bu sayede inşallah Silopili annelerimiz için de güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Birinci seçilen annemizin kriteri çok zorluklarla tüm çocuklarını okutmasıdır. Biri tıp fakültesinde biri de fen lisesinde okuyor. 6 çocuğunu da okuttu. Bu kritere uygun olarak yılın annesi seçtik."

Anneler günü'ne özel olarak hazırlanan pastanın kesilmesinin ardından Türkçe ve Kürtçe şarkılarla halaylar çekildi. Etkinliğin Türkçe ve Kürtçe yapılmasından mutlu olan Silopili kadınlar Silop Kyamakamlığı'na teşekkür etti.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 5 gösterim

  • Toplam Viral: 716 gösterim
  • Toplam Seed: 122 gösterim
  • Toplam Direkt: 6.783 gösterim
  • Viral Puan: 62,47