356.379 gösterim
3,20 viral puan

Farklı Dönemlerde Yaşamış, Tarihteki En Meşhur 8 Hayat Kadını

Dünyanın en eski mesleklerinden biri. Hal böyle olunca tarihi de hayli ilgi çekici olabiliyor. Özellikle bazı kişilikler yaptıklarıyla diğerlerinin arasından kolayca sıyrılıyor.
jakumetsu 12.05.2015 saat 10:29
 1. 1. Phryne

  Antik Yunan'ın en meşhur hayat kadını. Onu meşhur eden şey güzelliğinin yanında ufak bir suçlamadan dolayı çıktığı duruşma. Avukatı kadının giydiği kıyafeti duruşma esnasında yırttı. Bu görüntüden çok etkilenen hakimse Phryne'yi suçsuz buldu.
 2. 2. Sally Salisburry (1692-1724)

  Zamanın Londra'sında tüm aristokratlar kendisinin müşterisiydi. Ancak, bir gün aralarından biriyle tartıştı ve onu göğsünden yaraladı. Mahkeme kendisini bir yıl hapisle cezalandırdı. Ancak, hapse atıldıktan birkaç ay sonra genç yaşta frengiden öldü.
 3. 3. Veronica Franco

  16. yüzyıl Fransa'sının en tanınmış simalarından. Öyle ki, kral 3. Henry bile müşterileri arasındaydı. Cadılıktan dolayı yargılandı, ancak kendisini çok iyi savunarak yakılmaktan kurtuldu. Aynı gün duruşmaya çıkan diğer kadınlar ise onun kadar şanslı değildi.
 4. 4. Lulu White

  1800'lü yıllarda New Orleans'ın en tanınmış simalarından biriydi. Yaptığı şöyle dursun, kişiliği ve nezaketiyle kadın erkek herkesi kendisine hayran bırakıyordu. Bugün bile adına caz kulüpleri bulunmakta.
 5. 5. Sada Abe

  20. yüzyılın başlarında yaşayan Geyşayı Japonya'daki herkes tanıyordu. Kendisi hayat kadınlığı yapmasına rağmen sevgilisinin başka bir kadınla birlikte olmasını kaldıramadı. Adamı işkenceyle öldürdü ve vücudunu parçalara ayırdı. Polise yakalandığında sevgilisinin cinsel organı cüzdanında bulundu. Kendisini yargılayanlardan idamını talep etti. Ancak, yargıçlar sadece 5 yıl hapis cezası verdi.
 6. 6. Catherine Walters

  19. yüzyıl İngiltere'sinin en beğenilen kadını. Arada sırada atla Hyde Park'a gittiğinde peşinde büyük bir hayran kitlesi kendisini görmek için gelirdi. Kendi kralı ve bazı komşu ülke kralları müşterileri arasındaydı. Zengin ve mutlu bir kadın olarak genç yaşta emekli oldu.
 7. 7. Margaretha Geertrudia MacLeod

  Mata Hari ismiyle tanınıyor ve egzotik danslar yapıyordu. 1. Dünya Savaşı sırasında almanya için ajanlık yaptığı suçlamasıyla kurşuna dizildi.
 8. 8. Ching Shih (1775-1844)

  Korsanlar çalıştığı genelevi talan ettikten sonra kaptanla aralarında büyük bir aşk başladı. Kocası yakalanıp öldürüldükten sonra mürettebatın başına kendisi geçti ve tarihin en büyük kadın korsanlarından birisi oldu. Çin'e resmen kan kusturdu. 300 gemisi ve 40.000'e yakın adamı vardı.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 161.784 gösterim
 • Twitter: 669 gösterim

 • Toplam Viral: 174.614 gösterim
 • Toplam Seed: 111.229 gösterim
 • Toplam Direkt: 70.536 gösterim
 • Viral Puan: 3,20