238.657 gösterim
4,58 viral puan

Türkiye'deki Her Okulda Mutlaka Bulunan 17 Öğretmen Tipi

Öğretmenlik tabii ki kutsal bir meslek Pek çok zorlukları, mücadele etmeleri gereken çok şey var. Hepimiz öğrenci olduk ve belli başlı öğretmen tiplerinden haberdarız. Öyle ki, bunlar neredeyse hiç değişmeyen, babalarımızın zamanında bile var olan tipler. Büyük ihtimalle de değişecek gibi durmuyorlar. İşte onlardan bazıları:
jakumetsu 02.04.2015 saat 10:16
 1. 1. DERSİ BİR TÜRLÜ BIRAKMAYAN ÖĞRETMEN

  40 dakikanın yetmediği öğretmendir. Hatta, 80 dakikalık blok dersler bile yetmez bu öğretmene. Teneffüs diye bir şey lügatından yoktur. Teneffüse çıksa bile dışarıda öğrencilerine bir şeyler anlatmaya devam eder.
 2. 2. ESPRİ YAPMAYA ÇABALAYIP BOŞUNA KENDİNİ YORAN ÖĞRETMEN

  Kendisine karşı ayıp edilen hocadır. Ödevini evde unutan öğrenciye, "Kendini de unutsaydın." derler. Gayet, komik Gülünmesi lazım. Hadi içinden gülmek gelmiyor. Bari, nezaket icabı gülümse. Onlar bizim canlarımızdır. Yaptıkları şakalara gülmek boyun borcudur.
 3. 3. "BENDEN KİMSE 100 ALAMAZ!" TARZI ÖĞRETMEN

  Branş ne olursa olsun her yerde bulunan hoca türüdür. 100 vermeyi bir gurur meselesi haline getirmiştir. kağıt 100'lük de olsa vermez. Kimsenin sorularını kusursuz cevaplayabileceğine inanmaz. Eğer alanı fizikse ve Einstein sınavına girse ona bile 100 vermez. Takıntılıdır.
 4. 4. HABABAM SINIFI'NDAKİ AHMET TARZI ÖĞRETMEN

  İdealist öğretmen tipidir. Öğrenciye bir şeyler katabilmek için cansiperane çalışır, didinir. Zaman içinde Pokemon gibi evrimleşerek bir gelişmiş hali olan "Mahmut Hoca Tarzı Öğretmen"e dönüşür.
 5. 5. EMEKLİLİĞİ GELMİŞ, ANCAK BUNDAN HABERİ OLMAYAN ÖĞRETMEN

  Kendini genç hisseden, tecrübe abidesi öğretmenlerdir. Emeklilik diye bir şey planları dahilinde yoktur. onalrca senedir aynı şeyleri anlatmaktan sıkılmamışlardır. Bir onlarca sene daha anlatsalar sıkılacakmış gibi durmazlar. Hayatı biraz araştırılsa dedenizi, belki de onun da dedesini mezun etmeiş olduğunu görürsünüz. Ölümsüz olduklarına, İskoçyalı filminin bu öğretmenlerin hayatından esinlenilerek çekildiğine inananlar çoktur.
 6. 6. ÖĞRENCİYE "KAÇ DAKKA VAR?" DİYE SORAN ÖĞRETMEN

  Normalde dersten sıkılan öğrencilerin sorması gereken soruyu soran öğretmendir. Ancak, kesinlikle dersten falan sıkıldığı için sormaz. O an belki dalmıştır, öğrencilik yıllarına dönüp boş bulunmuştur. Yoksa, asla sormaz.
 7. 7. DAYAKÇI ÖĞRETMEN

  Sevilmeyen öğretmen tipidir. Üzerlerinde fazla durmaya gerek yoktur bunların.
 8. 8. KİMSEYİ SINIFTA BIRAKMAYAN ÖĞRETMEN

  Öğrencilerin çok sevdiği başka bir tip hocadır. Bunlar öğrencilerle arkadaş gibi hareket etmeyebilir. Ancak, yine de kimseye 0 vermezler. En sevdikleri aktivite sınav notlarını sözlülerle 45'e tamamlamaktır. Bir nevi oyun Kaç versem 45 gelir, tarzında
 9. 9. ÖDEV VERİP KONTROL ETMEYEN ÖĞRETMEN

  Bu da sevilen tipte öğretmenlerdendir. Yüzlerce sayfa ödev verirler, öğrenci bir umutla yapar, ancak kontrol etmeyi pek dert etmezler. İnek öğrenciler tarafından genelde sevilmezler. "Hocam, ödev vardı." tarzı uyarılara maruz kalırlar devamlı.
 10. 10. MEVZUDAN PEK HABERİ OLMAYAN ÖĞRETMEN

  Dalgın olur bu öğretmenler genelde. Bir şeyler anlatmak isterler ancak, nedense bunu başarmakta zorluk çekerler. Ancak, telaşa mahal yoktur. Kitap denen bir şey var sonuçta. Kitabı açarlar, yüksek sesle okurlar, öğrenciler de yazar.
 11. 11. 44'TEN BIRAKIP 84'TEN 4 VEREN ÖĞRETMEN

  Sadist öğretmen tipidir. Kimilerini kızdırır kimilerini şaşırtır. "Ne aldıysan o." dur felsefeleri. Tamam, not yükseltme gibi bir zorunlulukları yoktur da... 44'ten de bırakılmaz be.
 12. 12. "GÜNDELİK HAYATIMDA ÇOK COOL'UM" TARZI ÖĞRETMEN

  Kimisi uzun saçlı olur. Kimisi okula motorsikletle gelir. Kimisinin takımlarında diğer hocalarda görülmeyecek aksesuarlar bulunur. Cool hocalar okulların gözbebekleridirler. Geneli öğrencilerin "kafa" diye tabir ettiği tiplerden olur.
 13. 13. ÖĞRENCİLERİYLE ARKADAŞ ÖĞRETMEN

  Öğrencinin en sevdiği tipteki hocalardandır. Çocuklarla resmen kanka olur. Ancak, bir kısmı nerede duracağını bilmez. Tehlikeli bir yola girmiş öğretmendir. İleriki zamanlarda öğrencinin oyuncağı haline dönebilir.
 14. 14. KOPYA ÇEKTİRMEYEN ÖĞRETMEN

  Külyutmaz tarzı hocadır. Kopyaya tahammülü yoktur. Filmdeki karakter kadar abartmasa da ondan kalır yanı yoktur. Kağıdı aynen alıp imzalarlar ya da işaretlerler. Kimisinin siniri sınav kağıtlarına bakarken geçer. Önemsemez kopyayı. Kimininse affı yoktur asla.
 15. 15. ÖLÜ MÜ HASTA MI NET ANLAŞILAMAYAN ÖĞRETMEN

  Öğrencileri belki de dayakçı hocalardan daha çok korkutan öğretmen tipidir. Sınıfa gelir, oturur. Bir süre sessiz sakin bekler. Sonra, aniden konuşmaya başlar. Öğrenciler irkilir. Sonra, yeniden susar ve öylece bakmaya devam eder. Bir de hava yağmurlu ve şimşek çakıyorsa sınıfta 40 dakikalık bir gerilim filmi başlamış olur.
 16. 16. GÜRÜLTÜYE TAHAMMÜLÜ OLMAYAN ÖĞRETMEN

  Öğrencinin gürültüsüne karşı kendisi yüksek miktarda bağırıp gürültü çıkartarak sınıfı inletir. Biraz korkutucudur.
 17. 17. HER OKULDA BİR TANE NUMUNELİK BULUNAN, ERKEK ÖĞRENCİLERİN GÖZDESİ, SEKSİ ÖĞRETMEN

  Branşlarının ne olduğu öğrencilerin umrunda değildir. Yan sınıfa derse girip sizin sınıfa okulun en gebeş hocası giriyorsa öğrencinin okula gelme şevki kaçar.
Kategoriler :

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 127.548 gösterim
 • Twitter: 597 gösterim

 • Toplam Viral: 130.136 gösterim
 • Toplam Seed: 52.076 gösterim
 • Toplam Direkt: 56.445 gösterim
 • Viral Puan: 4,58