23.164 gösterim
3,07 viral puan

Kızların Güzel Olmak Uğruna Benzedikleri 10 Şey

Hem doğal hem de güzel görünmek uğruna kendilerini olmadık şeylere benzeten kızlarımız için hazırladık bu listeyi. Herkes için geçerli değil tabi bu yazdıklarımız. Ama göz var nizam var şimdi. Yaptığınız bazı hatalar sonucu neye benzediğinizi söylemek bizim boynumuzun borcudur. Her şeyi geçiyoruz, kendi iyiliğiniz için lütfen bu listeyi dikkate alınız.
NerminAssim 26.03.2015 saat 11:43
 1. 1. Dumanlı Göz Makyajı Yapayım Derken Pandaya Benzemek

  Malumunuz son dönemlerde bir hayli moda oldu bu dumanlı göz makyajı. Gözleri iri, bakışları buğulu gösterdiğinden kişiye seksi bir hava katıyor. Tabi bu profesyonel ellerde yapıldığı zaman böyle oluyor. Maalesef bizim kızlarımız bunu çok kolay bir şeymiş gibi kendi üzerilerinde denemeye kalkıyorlar. Sonuç olarak pandaya benzediklerinden bi’ haber “Bir bakışımla yıkarım bu dağları” edasıyla sokaklarda dolaşıyorlar.
 2. 2. Gözlük Takayım Derken Sivrisineğe Benzemek

  Özellikle güneş gözlüğüyle cool görünme çabasıyla ortaya böyle bir görüntü çıkması son derece muhtemel. Moda diye yüz şekline uyup uymadığına bakılmaksızın, 4 dönüm araziye benzeyen gözlükleri takınca sivrisinekten farkı kalmıyor çoğu kızımızın.
 3. 3. Bronz Olayım Derken Kağıt Toplayıcıya Benzemek

  Her yaz aynı şey. Ya solaryumda uyuya kalıyorlar ya da mütemadiyen evlerinde tüp patlıyor bunların. Bronzluk tatilin ilk 2 – 3 günü elde edilen sütlü çikolata bir ten rengidir esasında. Ondan sonra çekilirsin gölgeye, sürersin koruyucunu ve rengini korumaya çalışırsın. Ama bizim kızlarımız seviyor abartmayı. Bayılıyor 7/24 güneşin altında malak gibi yatmaya. Sonra tatil dönüşü sanırsın ki bütün bir yaz kağıt toplamış.
 4. 4. Kızıl Olayım Derken Yıldız Tilbe’ye Benzemek

  Erkeklerin kızıl kızlara olan hayranlığı pek çok kızımızı harekete geçirdi. Hepsi birden kuaföre koştu. Çıktıklarında Rihanna’ya benzeyeceklerini düşündüler zağar. Muhtemelen Yıldız Tilbe’de aynı hayallerle gitmişti o kuaföre. Sonuç; hüsran!
 5. 5. Perma Yaptırayım Derken Harun Kolçak’a Benzemek

  Kıvırcık saçın çekiciliği diye bir gerçek var. Ama şimdi sen çekici görüneceğim diye kuaföre gidip perma yaptırdığında, Beyonce’ye benzeyeceğini hayal ediyorsan çok yanılıyorsun Türk kızı. O saçları öyle kıvırcık yapınca Harun Kolçak’tan farkın kalmıyor senin.
 6. 6. Süsleneyim Derken Disko Topuna Benzemek

  Bu daha çok “party girl” dediğimiz kızlarımızın başına geliyor. “Nerede benim simli allığım, payetli eteğim nerede, taşlı bir çantam vardı benim ne oldu ona” diye diye disko topundan farksız bir görüntüye kavuşuyorlar. Bir de sanıyorlar güzellikleriyle ışıldıyorlar. Resmen disko topuyla yarışıyorlar. Üzülüyoruz onlara. :(
 7. 7. Tayt Giyeyim Derken Lahana Yaprağına Sarılmış Dolmaya Benzemek

  Biliyoruz tayt hem rahat hem de tarz görünmenin en güzel alternatiflerinden biri. Ancak tayt minyon kızlarımızın işi. Sen o lömbür lömbür sallanan bacaklarına bir de tayt geçirirsen, lahana yaprağına sarılmış dolmadan farkın kalmaz. Hayır yani özgüvenin de bir sınırı olmalı.
 8. 8. Balerin Topuzu Yapayım Derken Sünnet Annesine Benzemek

  Topuz çok riskli bir iştir. Usta ellerde yapılmış bir topuz bir kızı balerin kadar naif ve tatlı gösterebilir. Ama haldır huldur tepende doladığın saçlarla balerine filan benzemek hikaye tabi. İşin ucunda sünnet annesine benzemek var. Ki genellikle öyle oluyor bizim kızlarımızda. Düğün sahibi gibi dolanıyorlar ortalıkta.
 9. 9. Sarışın Olayım Derken Tarık Mengüç’e Benzemek

  Herkes için geçerli değil tabi bu söylediğimiz. Daha çok koyu tenli kızlarımızın düştüğü bir durumdur bu. Ama yani sen o esmer tenin üzerine bir de saçlarını platin sarısına boyatırsan Tarık Mengüç’ten bir farkın kalmaz tabi. Yoksa Slav ırkına benzeyeceğini mi hayal etmiştin?
 10. 10. Kırmızı Ruj Süreyim Derken Joker’e Benzemek ( Not:O ruj paintle yapılmamıştır -_- )

  Kırmızı ruj sürmek bir sanattır. Herkese yakışmayacağı gibi el yatkınlığı da çok önemlidir bu işte. Kırmızı ruju dudaklarına boca edip, bir de o dudaklarının dolgun görünmesi için kırmızı dudak kalemi kullanırsan, Batman’i kovalayan Joker’e dönersin.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 16 gösterim
 • Twitter: 9 gösterim

 • Toplam Viral: 362 gösterim
 • Toplam Seed: 7.543 gösterim
 • Toplam Direkt: 15.259 gösterim
 • Viral Puan: 3,07