16.742 gösterim
1,91 viral puan

Geçmişte Attığı Küçük Adımlar Sayesinde Bugün Büyük Başarılar Elde Etmiş Dünyaca Ünlü 10 Sima

Geçmişlerinde fakirlik ve yokluk var. Ancak, günün birinde attıkları o küçücük adım sayesinde bugün olmak istedikleri noktadalar. Bize hayallaerimizden vazgeçmememiz ve asla korkmamamız gerektiğini öğütlüyorlar.
jakumetsu 14.01.2015 saat 10:28
 1. 1. Sara Blakely

  Önce hukuk fakültesi macerası başarısız oldu. Daha sonra "Goofy" kostümü giyip çalıştığı Disney World'den boyu kısa olduğu için kovuldu. Ancak, kendisi asla yılmadı. Faks makineleri satmaya başladı. Bu küçük adımı kendisini dünyanın en zengin kadınlarından biri yaptı. Şimdi, Spanx adlı teknoloji firmasının sahibi.
 2. 2. Oprah Winfrey

  Fakirlik ve sefalet içerisinde yaşayan bu kadın günümüzde dünyanın en güçlü ve etkili kadınlarından biri olarak görülüyor. Ve, hepsi yaptığı bir sabah programında kendisini milyonlara sevdirmesi sayesinde.
 3. 3. Carl Lindner Jr

  Daha 14 yaşında okulu bırakıp ailesinin küçük çiftliğinde çalışmak zorunda kaldı. Ancak, yaşadıkları çiftlik hayatı ailesinin geçinmesini sağlayamıyordu. Henüz 20'sine bile varmadan ufak çaplı girişimler yaptı. Kendisi şimdi United Dairy Farms adlı dünyanın en büyük tarım endüstrilerinden birinin sahibi. Bunun sebebi zamanında attığı küçük adımlar.
 4. 4. J. K. Rowling

  Bekar bir anne olarak çalıştığı işinde ayda sadece 800 dolar kazanıyordu. Büyük zorluklar çektiği anda kendisine gelen ilham Harry Potter serisinin doğmasına sebep oldu. Yazdığı kitap ve kitaptan uyarlanarak çekilen filmler sayesinde milyarder oldu. Bunu en başta kendisi bile hayal edememişti.
 5. 5. David Murdock

  Fakirlik sebebiyle okuyamayıp kendisine küçük bir büfe satın aldı. Daha sonra sermaye için bunu 900 dolara satıp emlak ve gıda işine girdi. Verdiği o pahada hafif, ancak hayatı için çok önemli karar kendisini dünyanın gıda devlerinden biri yaptı. Murdock Dole Gıda Endüstrilerinin sahibi.
 6. 6. Jan Koum

  20 yıl önce Ukrayna'dan rüyalar ülkesi ABD'ye geldi, ancak kurduğu hayallerin hiçbiri uzun süre gerçekleşmedi. Bir gün küçük ve basit bir mesajlaşma uygulaması yaptı. Bu uygulama kısa zamanda milyonlar tarafından kullanılmaya başlandı. Koum WhatsApp'ın kurucusu ve mimarı. Uygulamayı Facebook satın alınca kendisi de bir anda milyarder oldu.
 7. 7. Bert Jacobs

  Küçük kardeşi John ile birlikte karavanda yaşayan iki fakir gençtiler. Üzerinde insanlara olumlu mesajlar yazılı ve tamamen kendi tasarımları olan tişörtleri kapı kapı dolaşıp satmaya karar verdiler. Kardeşlerin tişörtleri insanların çok hoşlarına gitti ve bu ufak girişimleri bir anda kendilerini zengin etti. Life is Good (Hayat güzeldir) tişörtleriyle insanlara pozitif mesajlar vermeye devam ediyorlar.
 8. 8. Ralph Lauren

  "Hayal ettiğiniz ne varsa gerçekleştirmeniz mümkün. Ben bunun yaşayan bir kanıtıyım." Bunlar Ralph Lauren'in sözleri. Bu büyük tekstil devi şu an rakibi olan firmalardan birinde konfeksiyon işçisiydi. Küçücük kazancıyla kendisine ait bir atölye kurdu. Batma ihtimali yüksekti, ancak batmadı. Attığı o küçük adım sayesinde şimdi kendisi bir dünya devi.
 9. 9. Catherine L. Hughes

  Henüz 16 yaşında anne oldu. Çocuğuyla birlikte çalıştığı radyo istasyonlarında uyuyordu. Hayatı gerçekten çok zordu. Bir gün Radio One adlı bir istasyon kurdu. Belki de kimse dinlemeyecekti, ancak umutluydu. Attığı bu küçük ama riskli adım kendisini ülkenin en büyük radyo ve televizyon ünlülerinden biri yaptı.
 10. 10. John Paul Dejoria

  Henüz 10 yaşındayken ailesine yardım etmek için çalışmaya başladı. İyi bir eğitim hayatı olmadı. İlerleyen zamanlarda arabasında saç bakım ürünleri satıp işportacılık yapmaya başladı. Aslında, şu an yaptığı aynı. Tek bir farkla. Kendisi Paul Mitchell firmasının sahiplerinden biri. Hala saç bakım ürünleri satıyor, ancak bu defa milyonlar kazanıyor. Hayal kurmanın gerçekten işe yarayacağını belirtiyor.
Kategoriler :

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 21 gösterim
 • Twitter: 18 gösterim

 • Toplam Viral: 231 gösterim
 • Toplam Seed: 8.743 gösterim
 • Toplam Direkt: 7.768 gösterim
 • Viral Puan: 1,91