üzüldüm
79.846 gösterim
4,41 viral puan

Bugüne Kadar Spor Müsabakalarında Yaşanmış En Feci 15 Ölüm Vak'ası

Spor insanların izlemesi ve eğlenmesi için var. Ancak, bazen öyle şeyler oluyor ki, insanın aklı almıyor. İntiharlar, cinayetler, katliamlar. Sadece bir gol uğruna sönen hayatlar...
jakumetsu 03.01.2015 saat 10:16
 1. 1. Malcolm “King Kong” Kirk

  Eski bir amerikan güreşçisi. Bu güreşler kurmaca olmasına rağmen rakibinin üstüne atlaması sonucu ringde fenalaştı ve ambulansa alındı. Henüz hastahaneye ulaşamadan hayatını kayetti. Aldığı darbenin kalp rahatsızlığını tetiklediği söylendi.
 2. 2. Andrés Escobar

  Saha dışında ölse de ölüm sebebi kendi kalesine attığı goldü. Kolombiyalı oyuncu 1994 Dünya Kupası'nda kendi kalesine gol attıktan sonra ülkesinde öldürüldü. Golü yiyen kaleci bizim de yakından tanıdığımız Oscar Cordoba'ydı.
 3. 3. Reggie Lewis

  Ünlü NBA oyuncusu maç sırasında rahatsızlandı ve yere yığıldı. Kalp krizi geçiren sporcu hayatını kaybetti.
 4. 4. Marc-Vivien Foé

  Kamerunlu genç oyuncu 2003 yılında Konfederasyon Kupası'nda Fransa ile yapılan yarı final maçında hayatını kaybetti
 5. 5. Jack Lovelock

  Şampiyon olup madalyasını aldı ve evine, karısına ve kızına döndü. Eve döndüğünde çok mutsuz ve üzgündü ve sebebini söylemiyordu. Ancak, birkaç gün sonra metro istasyonunda tren raylarına düşerek feci şekilde can verdi. Olayın intihar olduğu söyleniyor.
 6. 6. Ayrton Senna

  Yaşasaydı belki de en büyük formula yarışçılarından olacaktı. Kendisi 1994 yılında San Marino'daki yarışta kaza yapıp feci bir şekilde can verdi.
 7. 7. Michael Hogan

  1920 yılında Dublin'de oynanan maçta Radikal bir İrlandalı grup sahaya girip makineli tüfeklerle her yere ateş açtı. Michael Hogan ve 12 seyirci hayatını kaybetti. Olay İrlanda tarihine "Kanlı Pazar" olarak geçti.
 8. 8. Münih Trajedisi

  1958 yılındaki turnuva için Almanya'ya giden İngiltere milli takımını taşıyan uçak düştü ve 44 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin çoğu zamanın Manchester United'li futbolcularıydı.
 9. 9. Peter Blake

  Şampiyon bir yelkenci. Dünyanın irçok yerini gezdi. Ancak, Amazon yakınlarında belgesel çekerken korsanlar tarafından öldürüldü.
 10. 10. Yıldırımdan Ölen Tüm Bir Takım

  1999 yılında Kongo'da yapılan bir maçta sahaya yıldırım düştü. 11 oyuncu hayatını kaybetti. İşin ilginç yanı rakip takımdan kimseye bir şey olmadı. Olayı Afrika büyüsüne bağlayanlar var.
 11. 11. 1964, Lima Hakem Kararına İsyan Olayı

  Arjantin ve Peru olimpiyatlara gitmek için maç yapıyorlardı. Arjantin 1-0 öndeyken Peru bir gol buldu, ancak yan hakem ofsayt bayrağını kaldırdı. Olaylar bundan sonra patlak verdi. Kızgın Perulular hakeme saldırmaya kalktılar. Polis onlara engel olmaya çalışsa da büyük bir isyan çıktı. tam 300 kişi öldü, 500'den fazla kişi yaralandı.
 12. 12. Joaquim Agostinho

  Gelmiş geçmiş en büyük bisikletçilerden. Ancak, 1984 yılındaki yarışta liderken, itişe birkaç metre kala öçnüne bir köpek çıktı. Köpeğe çarpan sporcu bisikletinden düştü ve komaya girdi. Birkaç saat sonra da öldü.
 13. 13. Heysel Stadyumu Felaketi

  1985 yılında oynanan Juventus-Liverpool Şampiyon Kulüpler Kupası yarı final maçı eğlenceli başlayıp katliama döndü. İngilizler'in başlattığı kavga sonucu 39 İtalyan taraftar öldü, yüzlerce kişi de yaralandı. İngiliz takımları 5 yıl süreyle uluslararası müsabakalardan men edildi.
 14. 14. 1955, Le Mans Faciası

  Motor sporları dünyasının enm büyük faciası. 49 yaşındaki yarışçı Pierre Levegh'in arabasının lastikleri jantlarından ayrıldı ve dengesini kaybeden yarışçı seyircinin arasına doğru uçtu. Hızla dönen jantla giyotin etkisi yarattı ve bir anda 83 kişiyi birden doğradı. birçok kişinin kafası ve çeşitli organları koptu. Yarışçı da bu kazada hayatını kaybetti.
 15. 15. Münih Katliamı

  Katliamlar arasında belki de en bilineni. Hakkında film bile yapıldı. 1972'de almanya'da düzenlenen olimpiyatlarda 11 İsrailli sporcu rehin alındı ve öldürüldü. Saldırıyı yapanlar Filistinli "Kara Eylül" adlı bir gruptu.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 36.725 gösterim
 • Twitter: 97 gösterim

 • Toplam Viral: 37.201 gösterim
 • Toplam Seed: 18.088 gösterim
 • Toplam Direkt: 24.557 gösterim
 • Viral Puan: 4,41