Şuku
86.851 gösterim
3,88 viral puan
Şuku

Ülkelerindeki ve Dünyadaki Sorunlara Sessiz Kalmayıp Mücadele Etmeyi Seçmiş 13 Fedakar Ünlü

Bu insanlar milyon dolarlarını kazanıp yan gelip yatan insanlardan değil. Gerek ülkelerinde gerekse dünyada farkındalık uyandırmayı, hatta kötü giden bazı şeyleri düzeltmek için uğraşmayı seçiyorlar. keşke hepsi böyle olsa.
jakumetsu 26.12.2014 saat 10:39
 1. 1. Angelina Jolie

  Kendisi sadece ülkesi değil, dünyanın sorunlarıyla ilgilenen bir yıldız Bu yüzden BM barış elçisi seçilmiş ve dünyadaki hemen hemen tüm savaş bölgelerini ve mülteci kamplarını ziyaret etmişti.
 2. 2. Nwankwo Kanu

  Eski Arsenalli Yıldız emekli olduktan sonra ülkesi Nijerya'da bir dernek kurdu. Bu dernek kalp hastası çocuklara yardım etmekte ve evsizlere de barınak ve yemek sağlamakta.
 3. 3. Leonardo DiCaprio

  Kendisi tam bir uyuşturucu düşmanı. Yardım ettiği dernekler uyuşturucuya karşı mücadele veriyor. Kendisi de ziyaret ettiği okul ve katıldığı söyleşilerde gençlerin uyuşturucu denen belaya bulaşmaması hakkında onları ikna ediyor.
 4. 4. Usain Bolt

  Kazandığı parayı ülkesi için harcayanlardan. Jamaika'da kurduğu dernekle ülkede okullar ve hastahaneler açtı. Gençlerin spor yapmaları ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için sosyal tesisler kurdu. Kendisinin gençken bu fakir ülkede çektiği sıkıntıları sonraki neslin çekmesini istemedi.
 5. 5. Whoopi Goldberg

  Ünlü oyuncu ülkesindeki evsizler için yardım sağlayan bir dernek için çalışıyor. Ayrıca, kendisi dünya çocukları için UNICEF'te de görev yaptı. AIDS'e karşı mücadelede ön saflarda yer aldı.
 6. 6. Didier Drogba

  Adam gibi adam. Onu bu ülkede izleyebildiğimiz için gerçekten çok şanslıyız. Sadece attığı gollerle değil, ülkesi için yaptıklarıyla da herkesin gönlünü kazandı. İç savaş sırasında Fildişi Sahilleri'nde kamera karşısına çıkıp taraflara silahlarını bırakıp ölümlere son vermeleri için yalvardı. Drogba'nın bu girişimi sonuç buldu ve iç savaş sona erdi.
 7. 7. Matt Damon

  Ünlü oyuncu H2O derneği için faaliyetlerde bulunuyor. Derneğin amacı Afrika'daki insanların temiz su içmesini sağlamak. Matt Damon bu konuda canla başla mücadele veriyor.
 8. 8. Rihanna

  Memleketi Barbados'ta inşa edilen hastahane ve bakım evi için 2 milyon dolara yakın para harcadı. Ayrıca, kendisi Barbados ordusunda zorunlu askerlik görevini de yerine getirdi.
 9. 9. Madonna

  Dünyanın en önemli pop yıldızlarından biri. Kendisi çok fakir bir ülke olan Malawi'de tam 10 adet okul yaptırıyor
 10. 10. Bono

  U2'nun solisti de yardımseverliğiyle meşhur. Kurduğu "One" isimli dernek tüm dünyada fakirlikle mücadele ediyor ve bağışlar topluyor. Ancak, Bono bunun yine de yeterli olmadığını söylüyor.
 11. 11. Eminem

  Büyüdüğü şehir olan Detroit'te her yıl yüzlerce çocuğun okuma, barınma ve giyinme ihtiyacını sağlıyor.
 12. 12. Cristiano Ronaldo

  Sadece saha içerisinde değil, saha dışında yaptıklarıyla da insanların gönlünü kazanıyor. Ülkesindeki kanser hastası çocuklara yardım etti. daha sonra, İspanya'da yine kanser hastası bir bahçıvanın masraflarını karşıladı. Gzze'de okul inşaatı için yardımda bulundu ve hep İsrail'in karşısında durdu.
 13. 13. Mehmet Aslan

  Son dönemlerde ülke gençliğinin başındaki en büyük belalardan biri olan Bonzai'ye karşı savaş açan bir ünlü. Kendisi, Türk gençliğini korumakla yükümlü olduğumuzu söylüyor. Bu uyuşturucuyu "terör" ve "illet" olarak nitelendiriyor. Uyuşturucunun dini, ırkı, cinsiyeti olmadığını belirten Aslan, gençler için her türlü fedakarlığı yapkmakta hazır olduğunu belirtiyor ve onları bilgilendirici çalışmalar yapıyor. Bunu yaparken de sosyal medyayı etkili bir biçimde kullanmayı planlıyor.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 38.527 gösterim
 • Twitter: 403 gösterim

 • Toplam Viral: 39.223 gösterim
 • Toplam Seed: 22.359 gösterim
 • Toplam Direkt: 25.269 gösterim
 • Viral Puan: 3,88