2.914 gösterim
71,07 viral puan

Giresun’da doktora saldırı!

Giresun’un Duroğlu beldesinde, aile hekimi olarak görev yapan Dr. Fatih Dölek, bir hasta yakını tarafından darp edildi. !
ihabotihabot 18.11.2014 saat 16:38
 1. Duroğlu beldesinde sağlık merkezine gelmeyen evdeki yakını için ilaç yazmayı reddeden doktora, fiili ve sözlü saldırıda bulunuldu.Edinilen bilgilere göre, sağlık merkezine gelen Mustafa A., evde bulunan eşi için doktora ilaç yazdırmak istedi. Ancak, Doktor Fatih Dölek, hastayı muayene etmeden ve hastanın rahatsızlığını bilmediği için ilaç yazamayacağını söyledi. Dr. Dölek, bunun üzerine hasta yakınının yumruklu saldırısına uğradı.
  Saldırıya uğrayan Aile Hekimi Dr. Fatih Dölek verdiği bilgide, “ Görev ve sorumluluk alanımda bulunmayan dolayısıyla aile hekimliği yaptığım bölgenin dışından olan bir vatandaş gelerek ortada bulunmayan bir yakını için ilaç yazdırmak istedi.Bende hastanın benim hastam olmadığını söyleyerek hastalığını bilmeden, muayene yapmadan ilaç yazamayacağımı söyledim. Bunun üzerine sinirlenen vatandaşın fiili ve sözlü saldırılarına maruz kaldım” dedi.

  AHMET BİLGE
  GİRESUN

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 41 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.868 gösterim
 • Viral Puan: 71,07