2.703 gösterim
65,93 viral puan

Adana Sanat Konseyi oluşturuldu!

Adana’da faaliyet gösteren sanat kuruluşlarının başkan ve temsilcilerin bir araya gelmesi ile oluşan Adana Sanat Konseyi'nin ilk toplantısı yapıldı.!
ihabotihabot 18.11.2014 saat 15:12
 1. Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen ve Genel Sekreteri Ekrem Aslan’ın katılımıyla başlayan toplantıda Sanat Konseyi Başkanlığı'na Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Ramazanoğlu Kültür Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Gözde Ramazanoğlu seçildi.Adana Sanat Konseyi üyeleri, Adana kent kültürünü ve sanatsal duyarlılığı geliştirme amacı doğrultusunda yapılacak projeler ile Adana sanatına yön vereceklerini belirttiler.

  Adana Sanat Konseyi üyeleri, şu isimlerden oluşuyor:“Doç. Dr. Gözde Ramazanoğlu (Ç.Ü Öğretim Üyesi -Türk İslam Sanatları Doçenti -Ramazanoğlu Kültür Merkezi sorumlusu), Ali Haydar Bozkurt (Nisanda Adana ‘da Derneği Başkanı -Portakal Çiçeği Karnavalı Genel Koordinatörü), Bülent Harputlu (Çukurova Sanat Derneği Başkanı), Prof. Dr. Cihangir Nevruzov (ÇÜ Öğretim Üyesi - Tiyatro rejisörlüğü Profesörü - Altın Koza A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi), Halise Tekbaş (Edebiyatçılar Derneği Başkanı), İsmail Dikilitaş (Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ve Tiyatro Şube Müdürü), İsmail Sefa Özler (Çukurova Filarmoni Derneği Başkanı), Kudret Sönmez (Ressam - Yazar), Mansur Ekmekçi (Halk Kültürü Araştırmacısı Yazarı), Mehmet Karabay (Fotoğrafçı), Nuran Terliksiz (Adana Kültür Sanat Derneği Başkanı), Suat Yener (Araştırmacı - Yazar), Tamer Gözüdeli (Adana Tiyatro Derneği Başkanı - Seyhan Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni), Yusuf Deli Koca (Çukurova ve Stratejik Araştırma Merkezi)”
  Onursal üyeler ise Mahmut Hazım Kısakürek, Süleyman Mavruk, Ercan Kont, Yüksel Hançerli, Fevzi Acevit ve Vahap Akşen’den oluştu.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 7 gösterim
 • Toplam Seed: 41 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.655 gösterim
 • Viral Puan: 65,93