2.958 gösterim
73,95 viral puan

Kardeş şehirler arasında TRSM işbirliği!

Isparta Kamu Hastaneleri Birliği ile Burdur Kamu Hastaneleri Birliği'nin Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri arasında işbirliği protokolü imzalandı. !
ihabotihabot 17.11.2014 saat 18:40
 1. Isparta Devlet Hastanesi'nde düzenlenen imza töreni öncesinde konuşan Psikolog Şule Tola “Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezleri(TRSM) bünyesinde 250 üyemiz var. Asıl hedefimiz ruhsal rahatsızlığı olan bireylerin sosyalleşmesi noktasında güçlerimiz birleştirirsek daha güzel hizmet edeceğimize karar verdik. Burdur’la görüşmelerimiz olumlu sonuç verdi. TRSM çalışanları olarak yola çıkarken ruhsal sıkıntıları olan hastaları hedeflemiştik. 2 yıl içinde gördük ki asıl iyileşen biz olduk. Asıl moral toplayan, mesleki performansı en üst düzeyde yaşayan, bir iyilik yapmanın hazzını sonuna yaşayan asıl bizler olduk” açıklamasında bulundu.

  İYİLİK HAREKETİ VURGUSU

  Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sedat Kavas konuşmasında, "Dünya Sağlık Örgütü sağlığı tanımlarken sadece beden sağlığını ifade etmiyor. Sağlık dediğimiz zaman bedenen, ruhen ve sosyal yönden bir iyilik hareketi olarak tanımlanıyor. Buradan hareketle TRSM'nin ne kadar önemli gördüğünü belirlemiş oluyoruz. Gerçekten devlet, sosyal devletse devlet. Sosyal açıdan bir sıkıntının olduğu bireyler sağlıklı bireyler olamıyor. Arkadaşlarımız burada çok güzel bir etkinlik yapmışlar. Bu protokolümüzün de karşılıklı kardeş şehrimiz Isparta ile hayırlara vesile temenni ediyorum” dedi.

  BİRBİRİMİZE DESTEK OLMAYI AMAÇLADIK

  Isparta Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Osman Aydın ise, Burdur ile güzel hizmetlere imza atacaklarını söyledi. Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

  İŞTE PROTOKOLÜN AMACI

  İki il arasında imzalanan işbirliği protokol, kapsamında, Burdur Kamu Hastaneleri Birliği ve Isparta Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı TRSM birimleri arasında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunulması, her iki kurumun çalışmaları ile alakalı karşılıklı fikir teatisinde bulunması, her iki kurumunda ayrı ayrı yaptığı organizasyonlara kardeş TRSM’yi davet ederek hastaların sosyalleşmesine, moral ve motivasyonun yükselmesine katkıda bulunmak, gibi amaçlar güdülüyor.

  FERHAT KAYA
  ISPARTA
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 11 gösterim
 • Toplam Seed: 40 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.907 gösterim
 • Viral Puan: 73,95