309 gösterim
20,60 viral puan

Mutlu Personel Mutlu Misafir Mottosu

Rixos Beldibi Otel müşterilerine verdiği hizmetin aynısını, çalışanlarına da sağladı.
YeşimYılmaz 11.03.2021 saat 16:18
 1. ·"Mutlu personel mutlu misafir"

  Özellikle yaz mevsiminde otel çalışanların yoğunluğunu herkes bilir. Gelişen dijital dünyada otel uygulamaları yüzünden, müşteri memnuniyeti otelin çekiciliğini belirler. Bu durum çalışanlara bir kat daha sorumluluk yüklüyor. Kemer'de bulunan 5 yıldızlı Rixos Beldibi Otel müşterilerine verdiği hizmetin aynısını, çalışanlarına da sağladı. Birçok aktivite ve dinlenme alanının oluşturulduğu bölüm personeli mutlu etti.
  'Mutlu personel, mutlu misafir' prensibiyle 600 metrekare kapalı ve 100 metre açık alan olmak üzere 700 metrekarelik alanı çalışanları için otel konforunda yaşam alanı haline getirdi. Yaşam alanında restoran, kafe, TV ve kitap okuma alanları, kütüphane amfi, akıllı ekran, dijital alan, basketbol alanı, langırt ve dart aktivite bölümleri yer alıyor.
 2. ·"Personelimizin mutluluğu, misafirlerimizin mutluluğuyla eşit"

  Rixos Beldibi Otel Genel Müdürü Hakan Şahin, "Her şeyden önce bizim bu alanı yaratmamızdaki en büyük amaç, iç misafirimiz olan personelimizin daha konforlu yemek yemesi, aralarda, molalarda daha konforlu bir şekilde bu zamanı değerlendirmeleri ve daha verimli bir şekilde değerlendirmeleri için biz bu alanı yaptık. Aslında biz bir anlayışı değiştirmek amacıyla bu yola çıktık. Bu anlayış da neydi? Personel yemekhanesi değil, çalışan yaşam alanı, çalışan restoranı olarak bunu kurguladık. Buradaki de en büyük artımız, iç misafirimiz olan personelimizin mutluluğu, hizmet verdiğimiz misafirlerimizin mutluluğuyla eşit ve buna en büyük katkının bu olacağını bildiğimiz ve her zaman bu şekilde düşündüğümüz için bu alanı yarattık" dedi.
 3. ·"İnsan değer gördüğü yere değer verir."

  Çalışanların bu alanda çok mutlu olduğu şu cümleleriyle anlaşıldı;

  "bizler huzurlu olduğumuz zaman karşı tarafa da yani misafire de aynı şekilde bu yansıyor. İnsan değer gördüğü yere değer verir. Yöneticilerimizin bize burada asıl öğrettiği şey değer ve sevgi. Değer, sevgi, huzur paylaştıkça çoğalır. Onlar bizimle böyle bir yeri paylaştılar, biz de gelen misafirlerimize aynı şekilde aynı değeri ve huzuru paylaşıyoruz"
 4. ·"Motivasyon"

  Çalışandan alınan verimin çoğalması için en büyük etken motivasyondur. Çalışanına özen gösteren, ruh sağlığından kendini sorumlu tutan kurumlar her zaman daha çok kazanır.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 15 gösterim
 • Toplam Direkt: 292 gösterim
 • Viral Puan: 20,60