710 gösterim
14,49 viral puan

Uyanış Büyük Selçuklu

Haftalarca süren bir hazırlık, dev prodüksiyon… Emre Konuk’un hem yazıp hem yönettiği ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisi; tarihten alınan çarpıcı senaryosu, usta isimlerden kurulu oyuncu kadrosu, görsel efektleri, çağa uygun çekim teknikleri ve sürükleyici dramıyla TRT1 ekranında yayına başladı.
nhaber 30.09.2020 saat 22:20
 1. 1.

 2. 2.

  28 Eylül Pazartesi akşamı yayınlanan ilk bölüm gerek yurt içinde gerekse yurt dışında milyonlarca izleyiciyi tarih ve milli şuur kanalı TRT1’de buluşturdu.

  Tüm reytinglerde birinci oldu


  Dönem dizisine uygun kostümleri, ustalık kokan savaş sahneleri ve aylarca süren arka planıyla büyük ses getiren Büyük Selçuklu dizisinin çekiminde TRT’nin kendi film platosundan yararlanıldı. Yapımcılığını ve Genel Yönetmenliğini Emre Konuk’un üstlendiği dizinin senaryosu ise Serdar Özönalan ve Emre Konuk ikilisine ait. 28 Eylül Pazartesi günü yayınlanan ilk bölümüyle Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi verilen bunca emeği boşa çıkarmadı. İzlenme açısından, AB’de ve ‘tüm kişiler’ ölçümlerinde, zirveye oturan dizi sosyal medyada ilgi odağı haline gelerek, TT Trend-Topic (en çok atıfta bulunulan) paylaşımlar arasında yerini aldı.

  ==
  Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi ne anlatıyor? ==
  1071 yılında yapılan ve tarihi değiştiren Malazgirt Savaşıyla birlikte Anadolu’nun kapılarını Türklere açılmıştır. Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ani ölümünün ardından oğlu Melikşah tahta oturmuş, babasının yarım bıraktığı projeleri gerçekleştirmektedir. Bu mücadelede en büyük yardımcısı Türk tarihinin gördüğü en büyük devlet adamalrından Nizamülmülk ve oğlu Sencer’dir. Diğer yandan dünyaya nam salmış Hasan Sabbah ve Batınilerin gerçek yüzünü anlatan Uyanış aynı zamanda Anadolu’da kök salmaya başlayan Türk medeniyeti, ilim ve bilim hayatına da yer veriyor.

  Uyanış oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor?


  Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygu ve Mehmet özgür’ün başrolü paşlatığı Uyanış dizisinde Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci,Cemal Toktaş, Osman Sonant, Leyla Feray, İlker Kızmaz, Ali Gözüşirin, Çiğdem Selışık Onat, Murat Garipağaoğlu, Nik Xhelilaj ve Erdem Akakçe gibi birbirinden usta oyuncular da görev yapıyor.

  Alıntı https://canlitv.com/blog/...is-birinciligi-kaptirmadi
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 11 gösterim
 • Toplam Seed: 49 gösterim
 • Toplam Direkt: 650 gösterim
 • Viral Puan: 14,49