762.794 gösterim
1,05 viral puan

13.'sü Düzenlenen Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri ile İlgili 5 Ayrıntı

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 13.'sü düzenlenen Bursa'nın Fethi Şenlikleri, başlangıç tarihi olarak belirlenen 8 Nisan'da başladı. Bursa'nın 691 yıl önce fethedilişinin coşkusunu çeşitli etkinliklerle günümüze taşındı.
HaberSelf 10.04.2017 saat 12:35
 1. 1. Fetih Coşkusu Etkinlikleri Ördekli Kültür Merkezi’nde “II. Bayezid ve Dönemi” konulu sempozyumla başladı.

  II. Bayezid ve Dönemi’ni konu alan sempozyumda, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Osmangazi Belediyesi’nin bu etkinlikleriyle Bursa’nın fethini yeniden yaşamaya, o günlerden bugüne gelenekleri ve kültürü geleceğe taşımaya yönelik faaliyetleri en coşkulu şekilde sürdüreceklerini söyledi.
 2. 2. Dündar: “1326’daki Diriliş Ruhunu Yine Yaşıyoruz”

  Tophane Meydanı’nda gerçekleştirilen şenliklerin açılış töreni, Tarihi Bursa Mehter Takımı ve Tahtakale Kılıç-Kalkan ekibinin gösterisiyle başladı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar konuşmasında, bu yılki kutlamaların “Diriliş Ruhu” ile daha coşkulu bir şekilde gerçekleştirildiğini belirterek, tüm dünyaya Türk Milleti’nin yeniden güçlü bir şekilde bütünleştiğinin mesajını verdi.
 3. 3. Fetih Şenlikleri Sosyal Medyada Büyük Yankı Uyandırdı

  Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın, Osmangazi halkına fetih yürüyüşünün başlangıcını duyurmak amaçlı attığı tweet kısa sürede Twitter'da trend topic listesine girdi.
 4. 4. Diriliş Ertuğrul Dizisi Oyuncuları Şenliklere Renk Kattı

  Tophane Meydanı’ndaki törenin ardından fetih yürüyüşüne geçildi. Saltanat Kapı’dan başlayan fetih yürüyüşünde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları da şenliklere renk kattı.
 5. 5. Fetih Coşkusuna, Köy Kınası Damga Vurdu

  Osmangazi Belediyesi’nin 'Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri' kapsamında düzenlediği etkinliklerde, Selçukgazi Mahallesi ve DAĞ-DER Kültür Merkezi’nde düzenlenen Köy Kınası etkinliği ile Türk kültüründeki bin yıllık kına eğlencesi günümüze taşınırken, Bursa’daki yerli ve yabancı turistlerin de dikkatini çekti.
 6. Osmangazi Belediyesi, kültürümüzü ve değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak adına yaptığı etkinliklerle kendini kanıtlamış bir belediyedir. Fetih Şenlikleri ile de bir kez daha taktir toplamıştır.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 16.507 gösterim
 • Twitter: 7 gösterim

 • Toplam Viral: 26.546 gösterim
 • Toplam Seed: 725.960 gösterim
 • Toplam Direkt: 10.288 gösterim
 • Viral Puan: 1,05