15.158 gösterim
17,46 viral puan

GoPro HERO 5 Black Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Özellik

Dünyanın en popüler aksiyon kamerası üreticisi olan GoPro, yeni modeliyle karşınızda! GoPro HERO5 Black yeni geliştirilen özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu yazıda GoPro HERO5’nin bu özelliklerinden bahsedeceğiz.
filmekipmanlari 16.01.2017 saat 05:38
 1. 1. Tüm zamanların en iyi GoPro’su!

  GoPro HERO5 Black basitçe tüm zamanların en iyi GoPro’su. HERO5 Black GoPro Kameralar arasında en güçlü ve en kolay kullanıma sahip aksiyon kamerası.

  4K video, sesli komut, tek tuşla kullanım, dokunmatik ekran ve housing (su altı koruyucu kılıf) ihtiyacı olmadan 10 metreye kadar su geçirmiyor. Kamera artık kare şeklinde değil görsellerden anlayacağınız üzere artık oval şekline yakın bir yapısı var. Biraz daha ergonomi ve daha güzel bir hava kattığını söylenebilinir. GoPro Hero5 Black (1220Mah) lithium-ion batarya sayesinde GoPro HERO4 Black′ lere oranla biraz daha iyi bir batarya performansı sunuyor. Micro HDMI çıkışınında unutulmadığının altınız çizmek istiyoruz.
 2. 2. 10mt’ye kadar su geçirmezlik (housing olmadan!)

  Önce ki serilerde olmayan bir özellik, artık GoPro HERO5 Black 10 metreye (waterproof 33ft) kadar suya dayanıklı kasaya sahip. Eskisi gibi housing ile uğraşmadan cihazı doğrudan suya daldırabiliyorsunuz. Elbette 30 metreye kadar daha derin dalışlar için housing satın almaya ihtiyacınız olduğunu belirtelim. Bir önceki model GoPro Hero4’te su altında çekim yapabilmek için ekstra GoPro Housing satın almanız gerekiyordu bu da ekstra maliyet yaratıyordu üstelik housing sebebiyle kullanım da biraz zorlaşıyordu. Yeni model Hero 5 Black’te artık bu sorunları yaşamadan rahat bir şekilde su altında özgürce çekimler yapabilirsiniz.
 3. 3. RAW ve WDR fotoğraf formatları

  Yeni HERO5 Black 12 Megapiksel çözünürlükte kameraya sahip. Yüksek çözünürlükte 4K 30fps, yüksek kayıt hızlı 1080p 120fps video kaydı ile macera severlere ve bu kamerayı kullanmak isteyen herkese çok şey vaat ediyor. 12 Megapiksel boyutlarında RAW ve WDR fotoğraf çekme özelliği eklenen GoPro Hero 5 Black kullanıcılara yeni bir boyut kazandırıyor.
 4. 4. 2 İnç Dokunmatik Ekran

  GoPro HERO5 Black’in 2 inçlik dokunmatik ekranı diğer modellere üstün olduğu alanlardan. Küçük bir monitör gibi kullanılabilen bu ekran aynı zamanda video ve fotoğraf çekim ayarlarını kontrol etmeyi sağlayan bir arayüze de ev sahipliği yapıyor.
 5. 5. Sesle Kontrol

  Hero 5 Black şaşırtıcı bir özellik daha içeriyor. Kamerayı ses komutları ile kontrol edebiliyorsunuz. “GoPro start recording” “GoPro take a photo” gibi İngilizce komutlarla cihaza dokunmadan hükmedebiliyorsunuz. Bu durum en çok selfie çekenlerin ve kamerayı kasklarına monte edenlerin işine yarayacak gibi görünüyor.
 6. 6. Gelişmiş Video Stabilizasyonu

  Görüntü sabitleyici (video stabilizasyon) de eklenen kameralarda 2.7K çözünürlüğe kadar daha titreşimsiz, aynı bir gimbal gibi akıcı video ve fotoğraflar çekmek mümkün. Ayrıca titreşim sorununun çözümünün üstüne geniş açı lensin kenarlarda oluşturduğu bozulmalar da (lens distortion) yazılımla otomatik olarak düzeltiliyor.
 7. 7. Tek Tuşla Kolay Kontrol

  Tek bir tuşa basışınızla kameranız açılır ve otomatik olarak kayda başlar. GoPro Hero 5 Black’in dokunmatik ekranın boyutu 2 inç olduğundan bahsetmiştik. Hero 4 Black ekranlarındaki, menülerde gezinme için dokunmatik ve düğmelere basma gibi bir karışıklık tarihe karışmış durumda Hero 5 Black’te. Daha yalın ve kolay kontrol imkanı sunan yeni dokunmatik ekran menüler arasında gezinmeyi hızlandırıyor diyebiliriz.
 8. 8. Daha İyi Bir Batarya

  GoPro Hero 5 Black (1220Mah) lithium-ion batarya sayesinde Hero 4′ lere oranla biraz daha iyi bir batarya performansı sunuyor.
 9. 9. Her Yerden Ulaşın ve Paylaşın!

  HERO5 Black otomatik olarak fotoğraf ve videolarınızı Bulut tabanına yükler, kolaylıkla görüntüleyebilir, editleyebilir ve paylaşabilirsiniz.
 10. 10. GPS

  Yeni Hero 5 Black’e GPS entegre edilmiş. Bu sayede çektiğiniz video ve fotoğraflara konum bilgisi ekleniyor.
 11. 11. Bonus – GoPro Plus / Cloud Servisi

  GoPro yeni modelli Hero5 ile GoPro Plus (cloud) servisini de duyurdu. Kullanıcılar belli bir ücret ödeyerek içeriklerini bu servise kablosuz şekilde yedekleyebiliyor ayrıca şarj olurken fotoğraf ve videoları cloud hesabına otomatik şekilde yükleme özelliğiyle birlikte Gopro Hero 5 müthiş bir kullanım kolaylığı da sağlamış oluyor.

  GoPro HERO5 Black, önceki modellerde kullanılan birçok GoPro aksesuarlarıyla uyumlu. Buna ek olarak yeni duyurulan GoPro Karma Drone‘u ve GoPro Karma Grip Stabilizer ile de kullanılabiliyor.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 8 gösterim
 • Twitter: 12 gösterim

 • Toplam Viral: 1.558 gösterim
 • Toplam Seed: 868 gösterim
 • Toplam Direkt: 12.732 gösterim
 • Viral Puan: 17,46