3.661 gösterim
54,64 viral puan

Milletvekili Hülya Güven engelliler ile buluştu!

CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, Seferihisar’da engelli çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi.
!
ihabotihabot 08.11.2014 saat 18:26
  1. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, Manisa'nın Seferihisar ilçesinde, engelli çocuklar ve aileleriyle bir toplantıda buluştu. Çocuklarla tek tek ilgilenen Güven, ailelerin yaşadıkları sorunları dinledi. "Engellilerin sorunlarının çok büyük olduğunu görüyoruz" diyen Güven, "Sorunları kağıt üzerinde yada masada oturarak saptamanın anlamsız olduğunu gördük.

    İl il dolaşarak Belediye Başkanlarımız ile birlikte sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldik. Engelliler ile birlikte sivil toplum kuruluşları kendi üyelerini davet ettiler ve onlarla birlikte sorunlarını saptadık. Ama gördüğümüz, Karadeniz Bölgesi ile Akdeniz Bölgesinin engelliler ile aynı sorunları var; ama iklim koşulları veya doğa nedeniyle sorunları farklılaşıyor.

    Karadeniz Bölgesinde bir üst geçit yapılmış, bir tarafında engellilere uygun olması için rampa yapılmış; ama karşı tarafı merdiven ile bitiyor. Bunları düzeltmek için uğraşıyoruz. Gerekirse meclise taşıyoruz. İller arasında da farklılığı gördük; ama ortak olan tüm engellilerimizin bir eğitimi çözülememiş" şeklinde konuştu.

Yorumlar

  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 10 gösterim
  • Toplam Seed: 67 gösterim
  • Toplam Direkt: 3.584 gösterim
  • Viral Puan: 54,64