27.881 gösterim
348,51 viral puan

Başarılı Girişimci Demet Mutlu

nursultansaydan 13.07.2021 saat 19:36
 1. ·

  Babası gibi kendisi de bir girişimci olan Demet Mutlu yabancı ülkede eğitim almış ve kendini geliştirerek hayallerine ulaşmayı vizyon haline getirmiş başarılı bir kadın girişimcidir. Yurt dışında Harward Üniversitesinde okuduğu esnada girişimci olacağına karar veren Mutlu; Üniversitede sık sık düzenlenen girişimcilik konferanslarına katılmış ve dünyanın en önde gelen girişimcilerinden ilham almıştır.

  İlk çalışma hayatına yabancı bir şirkette çalışarak başlayan Mutlu, Japonya Çin gibi ülkelerde çalışmalarda bulunmuştur. O dönemler modaya olan ilgisi ve kendi alışverişini internetten yapması Demet Mutlu’da bir fikir meydana getiri. Bu fikirden ilham alarak bunu kendi ülkesinde yani Türkiye’de yapmaya karar verir. 2009 yılının haziran ayında ortağı Begüm Tekin ile birlikte Trendyol Şirketini kurmuştur.

  Türk tasarımcılarının yapmış oldukları ürünleri Anadolu’nun her köşesinden ulaşılır hale getirmeyi hedefleyen Trendyol yavaş yavaş büyümeye başlamıştır. Kuruluşundan sonra ‘ilk’ leri gerçekleştirerek büyümeye devam eden şirket faceook’da ilk sanal mağaza açarak ve Türkiye’de ilk yabancı manken kullanarak hedeflerini daha ileriye taşımak için dijital pazarlama stratejilerini sahaya sürmüştür.

  Kısa sürede toplumun her kesimine hitap ederek geniş ürün yelpazesi çıtasını yükselten ve bir marka haline gelen trendyol, Google, amazon, twitter tarafından yatırım yapılan şirketler arasına girmeyi başarabilmiştir. Birçok yabancı dergi Trendyol’un başarısını konu alarak yayınlar çıkarmıştır. Trendyol başarısını her geçen gün daha da büyüterek ilerlemektedir.
 2. ·

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 7 gösterim

 • Toplam Viral: 2.665 gösterim
 • Toplam Seed: 80 gösterim
 • Toplam Direkt: 25.136 gösterim
 • Viral Puan: 348,51