259 gösterim
16,19 viral puan

Sağlık Çalışanlarımıza Nasıl Destek Oluruz?

Pandeminin başından beri ne kadar değerli olduğunu anladığımız kişiler sağlık çalışanlarımız. Canla başla mesai demeden çalışan sağlıkçılarımıza nasıl destek oluruz?
nursultansaydan 09.04.2021 saat 12:57
 1. Dünyayı alt üst eden korona, tam gaz yayılmaya devam ediyor. Burda en büyük yük önce sağlık çalışanlarımıza sonra da hastanelere düşüyor. Onların yükünü hafifletmek, ailemizin sağlığını korumak vb. şeyleri yapmak aslında çok kolay.
 2. Maske

  Artık hayatımızın olmazsa olmazlarından olan maskeler. İnsanların cebinde çantasında her yerinde. Onlarsız yapamıyoruz. Sağlık çalışanlarımıza destek olmak için maske kullanımına dikkat etmek gerekiyor. Düzgün bir şekilde tabii ki. Çenenizde ya da kolunuza astığınız maske maalesef ne sizi ne de ailenizi korur. Önce ailenizi sonra da sizin için canla başla çalışan sağlık çalışanlarını düşünerek maske kullanımına önem vermek gerek.
 3. Mesafe

  Diğer önemli konulardan biri de mesafe. Sonuçta korona virüs solunum yoluyla bulaşan bir hastalık Ne kadar maske taksanız da sosyal mesafeye özen göstermek de destek olma yollarımızdan biri olabilir. Sosyal mesafenize dikkat ederek hem koronadan korunmuş hem de sağlık çalışanlarımızın yükünü az da olsa hafifletebilirsiniz.
 4. Hijyen

  Maske ve mesafeye dikkat ettik. Son olarak yapacağımız en önemli şey ise hijyen. Nerden gelirseniz gelin, elinizi su ve sabunla en az 20 saniye boyunca yıkamayı unutmayın. Parmak uçlarınızı özenle temizleyin, eliniz temiz değilse elinizi burnunuza ve gözünüze dokundurmayın.
 5. Siz kendi kişisel önleminizi aldığınız sürece aslında sağlık çalışanlarımıza güzel bir şekilde destek oluyorsunuz. Onların yükünü hafifletiyor belki de evlerine biraz daha erken gitmelerini sağlıyorsunuz.

  Bizim dışımızda onları düşünen büyük şirketlerimiz de var. Mesela Sabancı Holding. Pandeminin başından beri gerek dezenfektan gerek diğer yardımlarıyla ülkemize destek oldular. Şimdi de hem sağlık çalışanlarımıza hem de onların çocuklarına akademik olarak destek oluyorlar.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 7 gösterim
 • Toplam Seed: 16 gösterim
 • Toplam Direkt: 236 gösterim
 • Viral Puan: 16,19