91 gösterim
45,50 viral puan

Kadınların Network Marketing Sektöründe Başarılı Olmasının 5 Nedeni

SimaySondal 05.03.2021 saat 18:31
 1. Doğrudan satış işinde kaç kadın olduğunu fark ettiniz mi? Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA), dünya genelindeki doğrudan satış yapanların yaklaşık %80’inin kadın olduğunu tahmin ediyor. Tarihsel olarak doğrudan satış, evdeki partilerde makyaj ve tencere eşyalarını arkadaşlarına satan birçok ev kadını için popüler bir seçenek olarak kabul ediliyor.
  Bununla birlikte, son on yılda başarılı bir şekilde doğrudan satış işlerini yürütmek için tam zamanlı işlerini bırakan ve işlerini büyütmek için uzak yerlere seyahat eden kariyer sahibi kadınların da sayısı olağanüstü bir şekilde arttı.
  Kadınların neden doğrudan satış işini yaptıklarına ve neden bu konuda çok iyi olduklarına dair beş nedenden oluşan bir liste hazırladık
  Aynı Anda Birden Çok İş Yapabilme Becerileri
  Kadınların genelde çoklu görevlerde erkeklerden daha iyi olduğu bilinmektedir. Doğrudan satış işi yürütmek için çok yönlü olmanız ve aynı anda birden çok işi yapabilmeniz gerektiğinizden bu, network marketing sektöründe harika bir özellik ve önemli bir güçtür.
  Sosyalleşme Becerileri
  Doğrudan satış ve ağ pazarlamacılığı, insan ve ilişki odaklıdır. Başarılı olmanız için sosyal olmanız gerekir. Çoğu kadın sosyalleşmek, yeni arkadaşlar edinmek ve sosyal takvimlerle uğraşmaktan hoşlanır. Bunlar network marketing sektöründe sahip olunacak mükemmel becerilerdir.

  Doğal Yetiştiriciler
  Annelik içgüdüsünü duymuşsunuzdur. Kadınların biyolojik olarak yerleşik bir doğal besleyici içgüdüsü olduğuna dair bilimsel bir kanıt olmamasına rağmen, genel olarak kadınlar insanları konforlu ve rahat hissettirmek için daha samimi, misafirperver ve anaç bir yaklaşıma sahip olma eğilimindedir. Eğer bir erkekseniz, kendi annenize, kız kardeşinize, teyzenize veya diğer kadın arkadaşlarınıza bakın; bunun çoğu durumda doğru olduğunu göreceksiniz.
  Kadınlar başarılı, güçlü ve mutlu bir ekip kurup, büyütüp yetiştireceklerinden bu durum network marketing sektöründe oldukça faydalıdır.
  Korkutucu Olmamak
  Çoğu kadın ürün veya işle ilgili olarak adaylarına yaklaşmadan önce onlarla ilk olarak arkadaş olmaya ve bir ilişki kurmaya çalışır. Bu, daha uzun sürebilir, ancak güven inşa ettiklerinde işe yarayan bir yöntemdir.
  Doğru Motivasyon
  Şimdiye kadar herhangi bir işte serbest meslek sahibi olduysanız, motivasyonun her şey olduğunu bilirsiniz. Kendi hesabına çalışmanın en iyi biçimlerinden biri olan doğrudan satışta, güçlü bir ‘NEDEN’ sorusu sormadan büyümeyi ve başarılı olmayı bekleyemezsiniz.
  Bazı kadınlar için motivasyon şunları içeriyor:
  Anne olduktan sonra bebekler/küçük çocuklarla ilgilenmek için tam zamanlı bir işe geri dönmek istememek.
  Bağımsız bir gelir kaynağı isteyen geleneksel ev hanımları.
  Yoğun şirket kariyerinde yıpranmış olan ve bağımsızlıklarını kaybetmeden daha fazla aile zamanı isteyen kadınlar
  Doğrudan satış işinin güzelliği, olmasını istediğiniz kadar esnek ve part-time olabilmesi ve çalışarak iyi bir aylık gelir elde etmeyi başarabilmenizdir. Bu sektörde önemli bir yer edinen Kyani de kadın girişimcileri her zaman destekleyen bir şirket olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatta sektör dışında Online’da işini büyütmek isteyen kadın girişimciler için KYANI destekleriyle “KAGİDER Dijital 101” eğitimini başlattıldı. "
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 2 gösterim
 • Toplam Direkt: 87 gösterim
 • Viral Puan: 45,50