2.274 gösterim
12,70 viral puan

Maske Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maskelerin nasıl üretildiğine dair bir fikriniz var mı?
MerakliYazar 05.03.2021 saat 16:28
 1. ·

  Pandemi başladığından beri artık maske bir ihtiyaca dönüştü. Yaklaşık 1 senedir herkes tarafından takılıyor.Salgın bir süre daha süreceğine göre maske hayatlarımızda her zaman olacak gibi görünüyor. Gerek zorundalık gerek korunma amaçlı takılan bu maskelerin standart üretim koşullarına uyguluğuna dikkat edilmeli.Artık sokaklarda, marketlerde, züccaciyelerde bile maske satılıyor. Peki bu maskelerin nasıl üretildiğine dair bir fikriniz var mı?
 2. ·

  Ucuz ve hiçbir laboratuvar ortamında üretilmemiş maskeler sizi korumayı bırakın çok daha tehlikeli hastalıklara neden olabilir. Uzmanlar merdiven altı olarak bilinen yerlerde üretilen maskelerin risk oluşturduğunu ifade ediyor. Özellikle boyalı, desenli bez maskelerin kanserojen madde içerebileceği uyarısı yapılıyor.
 3. ·

  Maske bir korunma ürünüdür. Siz bir savaşta delik çelik yelekle savaşa çıkar mıydınız? Maskeyi de çelik yelek olarak düşünmeliyiz çünkü şu an corona virüs en büyük düşmanımız. Pandemi döneminde maskeler aksesuar değil sizin savaş yeleğinizdir.
 4. ·

  Birçok maskenin bakteri filtreleme etkinliği bulunmaktadır ama bu sizi virüsten koruyacak anlamına gelmez. Virüsler, bakterilerden daha küçüktür. Bu yüzden bu maskeler size koruma sağlamaz.Ürünlerin koruyuculuğunu test ettiği bir laboratuvarı olan Alvent markalı maskeler partikül filtreleme etlinliği açısından çok yüksektir.Minimum virüslerin % 98’ini filtrelemektedir.
  Medikal ürün üretimi sertifikaları da bulunmakta. N95 olarak bilinen maskelerinin çoğu Avrupa’ya ihraç ediliyor. Avrupa standartlarını karşılayan tüm testlerden geçmişler. Ayrıca maske kumaşları cildi tahriş etmiyor, yumuşak ve hafif. Rahat nefes almanız da diğer maskelere göre çok daha iyi.Türkiye’de üretilen en koruyucu ve en konforlu maskeleri biraz araştırıp bulabilirsiniz. Unutmayın ki sizin sağlınız her şeyden önemli.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 13 gösterim
 • Toplam Seed: 179 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.082 gösterim
 • Viral Puan: 12,70