66 gösterim
22,00 viral puan

Koronavirüsten Korunmak İçin Nasıl Maske Kullanmalı?

Dışarı çıktığımızda bulaşma riskini en aza indirgemek adına en etkili yöntemin maske kullanmak olduğunu artık biliyoruz. Çift maske kullanmanın daha korunaklı olduğunu söyleyenler bile var. Ancak sizi virüslerden korumanın tek yolu sadece kullandığınız maskede bulunan bazı özellikler. Bunlar neler mi? Gelin hep birlikte bakalım…
YeşimYılmaz 22.02.2021 saat 15:45
 1. 1. Partikül Filtreleme Etkinliği

  Kullandığınız maskenin ‘Partikül Filtreleme Etkinliği’ yüksek olmalı. Peki bu ne demek? Normal standartların üstünde bir koruyuculuk sağlamak demek. Cerrahi maskeler için kullanılan standartlar, maskelerin sadece ‘Bakteri Filtreleme Etkinliğini’ ölçmekte. Virüsler bakterilere göre daha küçük olduklarından bu tek başına yeterli değildir. Kullandığınız cerrahi maskelerde virüslerden de korumak için ‘Partikül Filtreleme Etkinliği’ de yüksek olmalı.
 2. 2. Koruyuculuğun Sürekli Test Edilmesi

  Maskenin koruyuculuğu üreticileri tarafından sürekli kendi laboratuvarlarında test edilmeli.
 3. 3. Standartlara Uygun Ortamlarda Üretimlerinin Yapılması

  Bu tarz maskeler kesinlikle tüm standartlara uygun olarak medikal üretime uygun ortamlarda üretilmeli.
 4. 4. Avrupa Standartlarını da Karşılıyor mu?

  Bazı ürünler Avrupa’ya da ihraç ediliyor ve Avrupa standartlarını karşılayan testlerden geçiyor. Bu testlerin tümünden geçtiğine dikkat edin.
 5. 5. Maskelerdeki Konfor

  Özellikle işe giderken uzun süre maske takan kişiler maskede doğal olarak konfor da arıyor. Maskenizin cildi rahatsız etmeyen, yumuşak, hafif ve rahat nefes alınabilen bir yapıda olmasına dikkat edin.
 6. 6.

  Bütün bu maddelerin hepsi şu anda Türkiye’de üretilen ‘Alvent’ maskelerinde bulunmakta. Ayrıca N95 olarak bilinen FFP2 maskelerden de hot air cotton dolgu malzemesi kullanarak üretmekteler. Şu an Türkiye’de üretilen en koruyucu ve en konforlu maskeler olarak bilinen Alvent’ten mutlaka edinin.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 3 gösterim
 • Toplam Direkt: 61 gösterim
 • Viral Puan: 22,00