88 gösterim
11,00 viral puan

Bir Fark Yaratan - Fatih Küçük

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı'nın 11. sezonunda Fark Yaratan seçilen The Cartoon Mill (Çizgi Film Değirmeni) Fatih Küçük tarafından Antalya'nın Kaş ilçesinde Türkiye'nin ilk bağımsız çizgi film okulu olarak faaliyetlerine devam ediyor.
MerakliYazar 29.01.2021 saat 12:26
 1. Fark Yaratanlar

  Sabancı Vakfı, 2009 yılından bu yana yaşadıkları çevrede karşılaştıkları sorunları çözmek için uğraşan ve topluma cesaret veren Fark Yaratanlar’ın hikâyelerini Türkiye ile paylaşıyor. Şimdiye kadar 4.000’den fazla başvuru arasından, somut ve sürdürülebilir çözümler üreten 42 şehirden, 195 kişi veya kurum Danışma Kurulu’nun katkılarıyla Fark Yaratan olarak seçildi.
 2. The Cartoon Mill

  Sabancı Vakfı 'Fark Yaratanı' seçilen Türkiye'nin ilk çizgi film okulu The Cartoon Mill (Çizgi Film Değirmeni) her yaştan çizgi film meraklısına eğitim veriyor.

  Sabancı Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, Vakfın 'Fark Yaratanlar Programı!nın 11. sezonunda 'Fark Yaratan' seçilen The Cartoon Mill (Çizgi Film Değirmeni) Fatih Küçük tarafından Antalya’nın Kaş ilçesinde Türkiye’nin ilk bağımsız çizgi film okulu olarak kuruldu.

  Yapılan açıklamaya göre, her yaştan insana eğitim verilen The Cartoon Mill'de, çizgi film tarihi, karakter tasarlama ve çizgi film üretme gibi konularda atölyeler düzenleniyor, katılımcılar kendi çizdikleri karakterlerle, özgün çizgi filmler üretmeyi öğreniyor.

  Fatih Küçük'ün 2016 yılında kendi çabası ve Kaş Kaymakamlığının eski bir binayı tahsis etmesiyle kurulan çizgi film okulunda öğrencilerin hikaye anlatımı ve el becerilerinin gelişimi için de faaliyetler yürütülüyor.

  Bugüne kadar binlerce çocuğa ulaşan The Cartoon Mill'de, yıl sonunda etkinlikler bir Çizgi Film Festivali ile sonlandırılıyor.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 8 gösterim
 • Toplam Direkt: 79 gösterim
 • Viral Puan: 11,00