199 gösterim
14,21 viral puan

Uyanış Büyük Selçuklu 6. Bölüm İncelemesi

Üçüncü Bölümde Neler Oldu?
nhaber 04.11.2020 saat 00:15
 1. 5. bölüm biterken aklımızda Sencer'in Gazali'yi vurduğu ve bu durumun bilinçli olup olmadığı vardı. 6 bölüm fragmanı ile birlikte büyük çok yaşadık. Bölüm fragmanında Sencer'in girdiği çatışmada uçurumdan düştüğünü gördük…
  Bölümün ilk sahnelerinde Sencer'in Gazali'yi hedef aldığı oktan Nizamülmülk'ün haberi var mıydı sorusu da cevap bulmuş oldu. 
  Gazali'nin ölmediğinden şüphelenen Hasan Sabbah içindeki şüpheyi ciddiye alır. Ömer Hayyam'ın evini ateşe verir buradaki asıl amacı Gazali'nin evine giremediği için onu dışarı çıkarmanın yöntemini böyle bulur vebuduğu yöntem işe yarar.
  Yangından kaçan Gazali'yi gören Hasan Sabbah, Sencer'in Batınilerin içine giren bir hain olduğunu anlar bunu Başdai İbn-i Attaş'lae iletir.
  Kutsal emanetleri almak ve Sencer'i kurtarmak için yola koyulan Tapar ve Kınık obası alpleri Batınilerin saklandığı yere giderler ancak orada batınilerin peşinden sadece Sencer gider burada Yorgos sürprizi ile karşılaşır.
  Burada Yorgos yanındaki askerler ile Sencer'i alt eder ve bölüm burada biter.
  Ek olarak bu bölümde Ebulkasım'ın Anadolu'da birliği sağlayabilmek için, aralarında uzlaşmaz bir düşmanlık bulunan Elçin ile evlilik isteğini Melikşah kabul etmedi… Öte yandan Melikşah'ın elinde tutsak olan Ağabeyi Kılıçarslan'ı kurtarmak isteyen Elçin, amacına ulaşmak için izlediği yolda Melikşah sürprizi ile karşılaştı.
  Kafalarda iki soru var… En önemli soru Sencer'in akıbeti ne olacak???
  Diğer bir soru ise Melikşah'ın, Elçin Hatun hakkındaki hükmü ne olacak? Bakalım bu sorular 7. bölümde yanıt bulacak. Dizi her bölümde bir tık yükselerek gitmeyi bence başarıyor…
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 6 gösterim
 • Toplam Seed: 14 gösterim
 • Toplam Direkt: 179 gösterim
 • Viral Puan: 14,21