79 gösterim
11,29 viral puan

SEO NEDİR?

nursultansaydan 21.10.2020 saat 09:49
 1. 1.

  SEO Metin Yazarlığı, bir web sitesinin içeriğini okuyucu için akıcı ve ilgi çekici bir biçimde oluştururken; içerikte yazarın hedeflediği kelimelere ve kelime öbeklerine doğru biçimde yer vererek web sitesinin veya sayfasının arama motorlarında hedeflenen kelime ve öbeklerde üst sıralarda yer almasını sağlamaktır.

  SEO Metin Yazarlığı temelde üç hedefe odaklanır:

  Hedef anahtar sözcükler içermelidir. Hedef kitlenizin istediği bilgileri bulmak için bir arama kutusuna yazdığı sözcükler.
  İçeriğin arama sonuçlarında (Google gibi) daha üst sıralarda bulunmasına yardımcı olur.
  Web sitesine veya sayfasına nitelikli trafik yönlendirir.
  Arama Motoru Optimizasyonu’nun bir teknik ve kolu olarak tanımlanmasından itibaren SEO Metin Yazarlığı tekniği de değişim geçirdi. İlk dönemlerde arama motorları sadece kullanılan kelime ve öbeklere odaklanıyor; bu da metin yazarlığında kaliteden çok kelime ve öbek odaklı bir yönelim doğuruyordu. İçeriğin ne kadar kaliteli olduğu değil, içerikte ne kadar çok hedef kelime ve öbek kullanıldığı önemliydi. Bu da içerik kalitesini düşüren bir durumdu. Ancak arama motorlarının gelişmesi ve içeriği bir bütün olarak taraması, bu durumu olumlu yönde değiştirmiştir. Günümüzde hedef kelimenizi ne kadar sıklıkta kullandığınız değil; o kelimeleri kaliteli bir içerik içerisinde mantık çerçevesinde nasıl oturttuğunuz önemlidir. Arama motorları artık bir içeriğin kaliteli olup olmadığını, kullanıcıya hangi içeriği göstermesi gerektiğini anlayabilecek derecede gelişti.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 7 gösterim
 • Toplam Direkt: 71 gösterim
 • Viral Puan: 11,29

İlgili Haberler