378 gösterim
25,20 viral puan

Bodrum’un En İyi Dalış Noktaları

MerakliYazar 19.10.2020 saat 16:20
 1. Tüm dalış tutkunları bilir ki Bodrum dalış yapmak için harika bir yerdir. Özellikle Büyük Resif, Delikli Mağara ve Orak Adası dalış meraklılarının aklını başından alabilecek kadar eşsiz dalış deneyimleri sunar.

  Bodrum merkeze 20 dakikalık uzaklıkta bulunan Büyük Resif, 35 metrelik bir zemine ve 7 metrelik bir zirveye sahip. Deniz canlılarının en çok görüldüğü yer olarak bilinen Büyük Resif’tet 12 ay boyunca dalış yapılabilirken Bodrum’da kış aylarında su sıcaklığının 14-15 derecelere kadar düştüğünü de belirtmek gerek.

  Bodrum’un diğer bir dalış noktası ise Delikli Mağara. Karaada’nın Kos tarafında ve ortasında olan Delikli Mağara, dalgıçların 12 metrelik derinlikten giriş yapıp 4 metre derinlikten çıktığı, orta zorlukta bir yer. Mağaranın bulunduğu alanda derinlik 20-25 metreye kadar iniyor. İçindeki rengarenk oluşumlarıyla sizi büyüleyen mağara aynı zamanda birçok canlı türünü görmenizi de sağlayacak.

  Bodrum’un en güzel dalış noktalarından biri de Orak Adası. Bir ucunun orak şeklinde olmasından dolayı bu ismi alan ada size efsanevi bir dalış deneyimi sunuyor. Duvar dalışı sevenlerin sıklıkla tercih ettikleri bu yerde adeta sonsuzluğa yolculuk ediyor gibi hissedebilirsiniz.

  Unutamayacağınız dalış deneyimleri için Bodrum harika bir lokasyon! Siz de Türk Hava Yolları ile hemen biletinizi alabilir; biletinizde 31 Aralık 2021 tarihine kadar sınırsız değişiklik yapabilme hakkından yararlanabilirsiniz. Plan yapmaktan korkmayın! https://www.turkishairlin...salgini/esnek-degisiklik/
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 15 gösterim
 • Toplam Direkt: 362 gösterim
 • Viral Puan: 25,20