3.193 gösterim
22,17 viral puan

UNESCO Dünya Mirası Listesinde Gezilecek Yerler!

2019 yılı itibariyle Dünya genelinde UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kayıtlı 1121 kültürel ve doğal varlık bulunmakta olup bunların 869 tanesi kültürel, 213 tanesi doğal, 39 tanesi ise karma (kültürel/doğal) varlıktır. Her yıl gerçekleşen Dünya Miras Komitesi toplantıları ile bu sayı artmaktadır.
ebrumutluay 14.10.2020 saat 13:15
 1. Safranbolu Evleri

  Safranbolu Karabük iline bağlı bir kent. Safranbolu denilince ilk aklımıza özgün mimarisi ve etkileyici evleri geliyor. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, yöresel lezzeti, gelenek görenekleri ile gözde bir turizim kenti.
 2. Pamukkale Travertenleri

  Pamukkale antik çağlardan beri çok önemli bir turizim merkezidir. Özellikle şifalı kaplıcaları ile çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılıyor.
 3. Ani Harabeleri

  Kars’ta gezilecek yerler listesinin ilk sırasında Ani Harabeleri yer alıyor. Burası Türkiye’nin en önemli kültür varlıkları arasında gösterilen bir antik kent.
 4. Bergama

  İzmir’de yer alan Bergama hayli köklü bir kültüre ve tarihe sahiptir. Günümüzde düzenlene festivaller ile hala kültürel alandaki etkisini sürdürmekte. Gitmek isteyipte bir türlü uygun zamanın olmadığını düşünüyorsanız. Türk HavaYolları’nın esnek seyahat uygulaması ile biletinizi şimdiden alın. Beklenmedik bir durumda ise ücret ödemeden değişiklik yapabilirsiniz. NESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki hazinelerini keşfetmek için tıklayın: bit.ly/TK-Dunya-Mirasi
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 23 gösterim
 • Toplam Seed: 144 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.026 gösterim
 • Viral Puan: 22,17