4.990 gösterim
6,63 viral puan

Mutlaka Bilmeniz Gereken Ressamlar ve En Ünlü Eserleri

Acaba aralarından hangilerini biliyorsunuz?
nursultansaydan 27.07.2020 saat 16:54
 1. Adem’in Yaratılışı - Michelangelo

  Vatikan Roma’da bulunan ünlü Sistine Şapeli’nin tavanını süsleyen eser Michelangelo tarafından 1508 ve 1512 arasında meydana getirilmiştir.
 2. Yıldızlı Gece - Vincent Van Gogh

  Van Gogh’un "Yıldızlı Gece" tablosunu zihinsel rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmekte olduğu hastanede, odasının penceresinden görülen manzaradan ilham alarak yaptığı bilinmektedir.
 3. Mona Lisa - Leonardo Da Vinci

  Resim denilince şüphesiz hepimizin aklına ilk olarak Mona Lisa gelir. Hakkında en çok makaleler yazılan ve çeşitli araştırmalar yapılan, dünyanın en önemli sanat eserlerinden biridir. Resimdeki kadının, Floransa tüccarı Francesco del Giocondo'nun karısı Lisa Gherardini olduğu düşünülmektedir.
 4. Çığlık - Edvard Munch

  Edvard Munch en az Mona Lisa kadar ünlü olan bu eserin 4 farklı varyasyonunu yapmış ve bu resimlerden bir tanesi 2012 yılında 120 milyon dolar gibi rekor bir ücrete satılmıştır.
 5. Belleğin Azmi(Eriyen Saatler) - Salvador Dali

  1931 yılında çizilen eserde Dali’nin Albert Einstein’ın Görelilik Teorisinden ilham aldığı düşünülmektedir. Belleğin Azmi modern sanatın en önemli eserlerinden biri olarak sayılmaktadır.
 6. Kiss - Gustave Klimt

  Öpüşen bir çiftin gerçekçi fakat geometrik bir tasviri, 1908'de Viyana, Avusturya'da tamamlanmıştır. Bu parçayı listedeki diğer yağlı boya tablolardan farklı kılan şey, tuval üzerine altın yazdızlar da içermesidir.
 7. Nedimeler - Velázquez

  Velázquez’in Nedimeler eseri resim içinde resimler barındırması ile ön plana çıkmaktadır. Kral IV. Philip’in sarayının gündelik hayatını konu alan eserde, dönemin prensesi, ressamın kendisi, saray görevlileri ve aynadan silüetleri yansıyan kral ve kraliçe görülmektedir.
 8. Gece Nöbeti - Rembrandt

  17. yüzyılda tamamlanan şehir muhafızlarının gece devriyesinin anlatıldığı tablonun en önemli özelliği, sanatçının ışık ve gölgeleri ustalıkla kullanması sonucu tüm figürlerin canlı gibi algılanmasıdır.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 5 gösterim

 • Toplam Viral: 110 gösterim
 • Toplam Seed: 753 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.127 gösterim
 • Viral Puan: 6,63