359 gösterim
12,82 viral puan

Sağlıklı Bir Yaşam İçin 5 Adım

Sağlıklı ve zinde bir yaşama sahip olmak sanıldığının aksine çok da büyük bir proje değil. Yapmanız gereken değişikliklerin belki de bir kısmı küçük ve günlük şeyler olabilir. Bu değişikliklere başlayabilmek için ise şu 5 öneriye dikkat etmenizde fayda var:
MerakliYazar 20.05.2020 saat 12:37
 1. 1. Kötü Alışkanlıklarınızı Terk Edin

  Sigara ve alkol başta olmak üzere kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz biraz zaman alabilir, ancak sağlıklı bir yaşam tarzı sürmek istiyorsanız buna değeceğinden emin olabilirsiniz. Bunun yanında, kötü alışkanlık sayılmayacak ancak fazla tüketilmesi halinde vücudunuza zararlı olabilecek şeker, kafein ve abur cubur denen gıdalardan vazgeçmeniz şüphesiz sizin faydanız olacaktır.
 2. 2. Güne Kahvaltı ile Başlayın

  Sağlıklı bir gün kahvaltı ile başlar. Optimum zihinsel ve fiziksel performans için ihtiyacınız olan enerjiyi kahvaltı size sağlar. Kahvaltı, kan şekeri seviyelerinin ve kilonun korunmasına yardımcı olur, günün ilerleyen saatlerinde aşırı yağlanma olasılığını düşürür.
 3. 3.

  Formda kalmak ve sağlıklı kalmak için egzersiz yapmak oldukça önemlidir. Egzersiz ayrıca dolaşım sistemini düzenler ve vücut farkındalığını geliştirir, ayrıca düzenli egzersiz depresyonla mücadeleye yardımcı olabilir.
 4. 4. Gıda Tüketiminize Özen Gösterin

  Öğünlerinize mümkün olduğunca çok sayıda taze meyve, tahıl ve sebzeyi dahil edin. Tamamen doymadan yemeyi bırakın ve kendinize yemeğinizi sindirme şansı verin. Yapay tatlandırıcılar, gıda boyası, aşırı şeker veya aşırı yağ içeren yüksek oranda işlenmiş gıdalardan kaçının.
 5. 5. Gece Uykunuza Dikkat Edin

  Uykunun fiziksel ve zihinsel sağlığımızı muazzam bir şekilde etkilediği bilinmekte. Uyku eksikliği metabolizmayı, ruh halini, konsantrasyonu, hafızayı, motor becerileri, stres hormonlarını ve hatta bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden gece kaliteli bir uyku uyumak sağlığınız için oldukça önemlidir. Sabahları erken kalkmakta zorlanıyorsanız linkteki yazıya da göz atabilirsiniz: https://kulturveyasam.com...ta-zorlananlara-oneriler/

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 28 gösterim
 • Toplam Direkt: 329 gösterim
 • Viral Puan: 12,82