283 gösterim
94,33 viral puan

Bağışıklık Sistemimizi Nasıl Güçlendirebiliriz?

Salgınla mücadele ettiğimiz şu dönemde bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak bize fayda sağlayacaktır. Bazı diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri vücudumuzun doğal savunmasını güçlendirebilir ve zararlı patojenlerle veya hastalığa neden olan organizmalarla savaşmamıza yardımcı olacaktır. İşte bağışıklık sistemimizi doğal yollardan güçlendirmek için birkaç tavsiye:
ebrumutluay 14.04.2020 saat 12:16
 1. 1. Düzenli Uyku

  Uyku ve bağışıklık yakından ilişkilidir. Yetersiz uyku hastalanma riskimizi artırabilir. Çoğu yetişkinin gece en az 7 saat uyuması gerektiği bilinmektedir.
 2. 2. Bitkisel Gıda Tüketimi

  Meyveler sebzeler, kabuklu yemişler, tohumlar ve baklagiller gibi tüm bitkisel gıdalar zararlı patojenlere karşı üstünlük sağlayabilecek besinler ve antioksidanlar açısından oldukça zengindir.Ayrıca, meyve ve sebzeler, soğuk algınlığı süresini azaltabilecek C vitamini gibi besinler açısından zengindir.
 3. 3. Sağlıklı Yağlar

  Zeytinyağı ve omega-3 gibi sağlıklı yağlar bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.
 4. 4. Egzersiz

  Evde yapabileceğiniz günlük kısa egzersizler bile bağışıklık hücrelerimizin düzenli olarak yenilenmesine yardımcı olabilmektedir.
 5. 4. Egzersiz

  Evde yapabileceğiniz günlük kısa egzersizler bile bağışıklık hücrelerimizin düzenli olarak yenilenmesine yardımcı olabilmektedir.
 6. 5. Probiyotik

  Probiyotikler, bağışıklık sistemimizin zararlı patojenleri tanımlamasına ve bağışıklığımızı güçlendirmemize yardımcı olacaktır. Probiyotikler ve bunları içeren besinler hakkında bilgi almak için ise linkteki yazıya göz atabilirsiniz: https://kulturveyasam.com...obiyotik-iceren-besinler/

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Toplam Seed: 3 gösterim
 • Toplam Direkt: 280 gösterim
 • Viral Puan: 94,33