363 gösterim
13,44 viral puan

Teknolojiden Ne Kadar Faydalanıyorsunuz?

MerakliYazar 07.04.2020 saat 12:29
 1. Evden çalışma fikri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yüksek hızlı İnternet, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve çeşitli yazılımlar sayesinde ABD çalışanlarının yüzde 45'i artık zamanlarının bir kısmını evden çalışarak geçiriyorlar. Zaman zaman evden çalışmak, çalışanların streslerini en aza indirmekte, üretkenliklerini arttırmakta ve zamandan tasarruf sağlamakta.

  E-posta, Skype, Facetime ve sosyal ağ siteleri, dünyanın dört bir yanındaki sevdiklerinizle iletişimde kalmak için en kolay yolu sunuyor. Bu uygulamalar sayesinde uzaktaki kişilerle çevrimiçi görüşmeler yapabilmekte ve aynı zamanda yerinde uzaktan toplantılara katılım sağlanabilmekte.

  Navigasyon, A noktasından B noktasına ulaşmak için adım adım sesli talimatlar vererek, sürücünün bir haritaya bakmak yerine gözlerini yolda tutmasını kolaylaştırıyor. Bu, sürüşü daha güvenli kılıyor ve ne zaman varacağınızı, hangi yollardan gitmeniz gerektiği ve mümkün olan en hızlı rotayı söyleyerek trafikte oldukça hayat kurtarıyor.

  Mağaza veya market gezmek vakit kaybı olarak mı geliyor? Teknoloji ürünlerinden gıda ürünlerine kadar artık birçok mağaza çevrimiçi alışveriş imkanı sunmuş durumda. Akşam işten veya okuldan yorgun olarak eve geldiğinizde, tek bir tıkla yemeğiniz veya gıda alışverişiniz elinizde oluyor, daha ne olsun.

  Mobil bankacılık uygulamaları bugün birçok hizmet sunuyor. Uygulamalar aracılığıyla kira, kredi kartı fatura ödemelerimizi çaba harcamadan, beş dakika içinde yapabiliyoruz. Aynı zamanda, nakde sıkıştığımızda ise kimseden borç almak zorunda kalmadan başvurabileceğimiz imkanlar sunuluyor. Örneğin ay sonu ödemeleriniz yaklaştı ve nakdiniz bulunmuyorsa Halkbank’ın Açık Hesap hizmetinden yararlanarak, acil olan ödemelerinizi anında gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 27 gösterim
 • Toplam Direkt: 334 gösterim
 • Viral Puan: 13,44