465 gösterim
6,37 viral puan

Siyah Nokta ve Sivilce Oluşumu Nasıl Engellenir ?

Siyah nokta ve sivilce yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından… Aynaya baktıkça moralimizi bozan ve özgüven eksikliği yaratan bu sorunlar, sorun olmaktan çıkıp tamamen bir çileye dönüşebiliyor.
Peki siyah nokta ve sivilceler neden oluşur, oluşmadan nasıl engellemek gerekir, bunlara bir göz atalım…
SimaySondal 15.01.2020 saat 17:28
 1. 1.

  Sivilce Neden Oluşur ?  Akne olarak da geçen Sivilceler fazla şeker tüketimi, çevre hava kirliliği, stres, hormonal bozuklluklar gibi farklı sebeplerden dolayı çıkabiliyor. Sivilce bu etkenlerin yanı sıra yüzle çok oynama, kaşıma gibi tetikleyici faktörlerle de iyice içinden çıkılmaz duruma gelebiliyor ve gittikçe yayılıyor.

  Siyah Noktalar Neden Meydana Gelir ?  Siyah noktalar da aynı sivilceler gibi birçok farklı sebeplerden meydana gelebiliyor. Temelinde cildimizdeki fazla yağı gözeneklerden atamamaktan kaynaklanan siyah noktalar, fazla sigara kullanımı, çevresel faktörler v.b birçok nedenden kaynaklanabilir. Siyah noktalar ilerleyen aşamalarda ilerleyerek sivilce ve akneye dönüşebilir.

 2. 2.

  Önlemek İçin Neler Yapmalıyız?  Öncelikle kesinlikle bir dermatalogla görüşülmeli ve uzman yardımı alınmalı. Daha sonrasında yağlı cildinizdeki bu sorunları tetikleyen stres v.b çevresel faktörlerden uzak durulmalı. Takviye olarak da yağlı cildinize iyi gelebilecek, cildinize uygun cilt bakım ürünleri kullanılabilir. Örneğin Biobellinda’nın arındırıcı yüz maskesi ciltteki ölü derileri arındırıyor ve ferahlık hissi veriyor. Temiz ve mat cilt dokusu sağlayarak yağlı cildinizin sivilce ve siyah nokta oluşumunı önlemeye yardımcı olur. Farklı cilt bakım ürünleri de kullanabilirsiniz tabiki.. Biz yerli ve testini gerçekleştirdiğimiz bir ürünü tavsiye etmek istedik.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 73 gösterim
 • Toplam Direkt: 387 gösterim
 • Viral Puan: 6,37