276 gösterim
15,33 viral puan

Network Marketing Nedir ?

Günümüzün revaçta pazarlama yöntemlerinden biri olan Network Marketing yani Türkçe karşılığı olarak Ağ Pazarlaması nedir, nasıl doğdu, Dünyada ve ülkemizdeki örnekleri neler, bu yazımızda bu soruların cevaplarını arayacağız.
vatanayttn 05.03.2020 saat 17:05
 1. ·Network Marketing Nasıl Doğdu ?

  Carl Rehnborg tarafından kurulan California Vitamin Company şirketi satışlarını yukarıya çıkartır daha sonrasında 1945 yılında Network Marketing sistemini çok daha iyi bir hale getirirerek birçok pazarlama devinin kurulmasına yol açacak olan Nutrilite şirketini kurar.

  Nutrilite'den ayrılarak Amway Corporation'ı kuran Devos ve Jay Van Andel ise 1994 yılında temsilciliklerini açarlar. Network Marketing, Amway temsilcilikleriyle ilk defa Türkiye'ye adım atar.
 2. ·Network Marketing (Ağ Pazarlaması) Nedir ?

  Network marketing, doğrudan satış tekniğinin tavsiye mantığına dayalı bir türüdür. Ürünü alırsınız, kullandıktan sonra memnun kalırsanız tavsiye edersiniz. Bu tavsiyenin birçok reklam modelinden daha çok etkili olduğu görülmüştür. Doğrudan satışta, satış, mal veya ürünlerin yüz yüze evlerde veyahut ofislerde yani parekende satış sayılmayacak ortamlar dışında satışçı tarafından bilgilendirerek yapılan satış türüdür ve satışçı bunun üzerinden kazanç sağlar. Bir ileri versiyonu olan ağ pazarlama yani çok katlı pazarlamada satışçı hem bireysel olarak sattığı ürünler üzerinden hem de satışçının ekibinden gelen satışlardan kazanç elde etmektedir.
 3. ·Türkiye'deki Örnekleri Neler ?

  Yazımızın başında bahsettiğimiz tüm Dünya'da revaçta olan Network Marketing, ülkemizde de birçok örneğiyle binlerce, milyonlarca kişiye gelir kapısı sağlayan bir sektör haline geldi. Ülkemizdeki en önemli örneklerden biri ise QNET. Kurulduğu günden beri dünyaya değer katmak için kendini değiştir felsefesini benimseyen ve bunu her şeyin üzerinde tutan QNET, Asya’nın önde gelen doğrudan satış şirketlerinden biri olan olarak farklı pazarlar için özgün ürünler geliştiriyor. QNET ürettiği ürünler ile hem girişimciliği güçlendiren hem de insanların yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olan çözümler sunuyor. Benim de üniversite yıllarımdan başlayarak devamında da gelir kaynağım olan bu şirket, kendini geliştirmek isteyen tüm temsilcilerinin de önünü açıyor.

  Araştırmak da fayda var. Network Marketing geleceğiniz olabilir...
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 3 gösterim
 • Toplam Seed: 18 gösterim
 • Toplam Direkt: 255 gösterim
 • Viral Puan: 15,33

İlgili Haberler