1.709 gösterim
14,86 viral puan

Bizi Çocukluğumuza Götüren Unutulmaz Kokular

Üzerinden yıllar geçse de unutulmayan ve bizi geçmişe hatta çocukluğumuza kadar götüren bazı şeyler vardır. Kokular da bunlardan bir tanesi. Bazıları kötü anları canlandırır zihnimizde bazıları da en güzel günleri... Hatta bazılarının kokusu burnumuza geldiğinde öyle anlara gideriz ki, zamanda bir yolculuğa çıkarız. İşte bizi en masum halimize, çocukluğuma götüren unutulmayan o kokular...
SelfServis 15.11.2019 saat 10:28
 1. ·

 2. ·Anne Kokusu

  Listenin en başında ve hemen hepimizin asla unutmayacağı, kaç yaşında olursak olalım onun yanında olduğumuz sürece bizi hep çocuk gibi hissettiren tek kokudur anne kokusu... Hep var olsunlar.
 3. ·Anne Kurabiyesi

  Konu annelerden açılmışken anne mutfağında pişen bir yemek de bizi çocukluk yıllarımıza götürür. Özellikle kek ve kurabiyeler çocukluğumuzun en lezzetli anlarına eşlik etmişlerdir ve bugün bile pişse, daha tatmadan sadece kokusunu alarak bile o günlere dönebiliriz.
 4. ·Dalin Şampuan

  Pazar akşamı banyo alışkalığımıza eşlik eden ve bir evde çocuk varsa, o eve en az bir kere girmiş olan Dalin Şampuan ve o muhteşem bebeksi kokusunu da unutmak mümkün değil. Şimdi bu kokuyu almak ve çocukluğumuzu hatırlamak için bir bebeği koklamak yeterli.
 5. ·Kokulu Silgi

  Şimdilerde kokulu silgiler çok olmasa da bizlerin ilkokul yıllarının vazgeçilmez birer parçasıdır. Hepimizin kalem kutusuna en az bir kere "Arı Maya" kokulu silgi girmiştir.
 6. ·Pastel Boya

  Yine ilkokul yıllarımızda elimizden düşmeyen, saatlerce boyadığımız bir resim çalışmasından sonra elimizde kalan o pastel boya kokusu da unutulmayanlar ve bir yerlerden kokusu burnumuza geldiğinde bizi çocukluğumuza götüren kokuların başında.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 16 gösterim
 • Toplam Seed: 115 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.578 gösterim
 • Viral Puan: 14,86