9.503 gösterim
5,53 viral puan

Yıllara Göre Gençlik Dönemleri ve Kıyafetleri

Ve tabii alışkanlıklar da. Biz de daha sonrakilere komik geleceğiz büyük ihtimalle.
ebrumutluay 08.10.2019 saat 16:09
 1. 70’ler Gençliği

  70’li yıllar en özgürlükçü yıl olarak bilinen bir yıldı. Gençler istediği gibi giyinmek istediği müzikleri dinlemek istiyorlardı. O dönemlerde uzun ispanyol paçalar, küçük çantalar modaydı. Gençler dinlediği şarkıcıların tarzından etkilenir onlar gibi olmaya özenirlerdi. Anadolu rock o döneme damga vurmuştu. Bu akımın öncüsü olan Barış Manço ve Cem Karaca gibi isimlere özenen gençler saçlarını uzatırlardı. Dinledikleri müzik zevklerine kıyafetlerine yansıtırlardı. Sevdikleri şarkıcıların plaklarını alırlardı.
 2. 80’ler Gençliği

  1984 yılında renkli televizyonların hayatımıza girmesi ile sinemadan televizyona geçiş başladı. Bu dönemdeki müzik ise arabesk kültürü yansıtan müzikler oldu. Orhan Gencebay, Müslüm Gürses gibi isimlerin şarkıları gençlerin diline dolandı. O dönem genç olanlar permalı saçlar, püsküllü kotlar giyerdi. Renk kavramı önemini yitirmiş adeta bir renk cümbüşü vardı. Gençler gazete kuponları biriktirerek hediyeler alırdı.
 3. 90’lar Gençliği

  90’lar gençliği kasetlerden müzik dinleyen sevdiği sanatçıların posterlerini odalarının duvarlarına asan bir gençlik vardı. Teknolojinin yaygınlaşmadığı dönemlerdi o dönemler gençler cafelerde toplanırlardı. Diziler bu dönemlerde yaygınlaştı. Pop müziğin yaygın olduğu dönemlerdir.
 4. 200’ler Gençliği

  200’ler gençliği diğer gençlerden ayrılan en önemli özelliği teknolojinin gelişmiş olmasıydı. Cep telefonlarının internetin gençlerin hayatına girmesiyle iletişimiz sosyal medya üzerinden yürüten gençler herşeye internet sayesinde ulaşıyorlar. Gençlere özel olan her türlü imkandan faydalanırlar. Hatta GNÇ gibi kampanyalarda sadece gençler için yapılmıştır.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 136 gösterim
 • Toplam Seed: 1.720 gösterim
 • Toplam Direkt: 7.647 gösterim
 • Viral Puan: 5,53