1.640 gösterim
24,12 viral puan

Çocuğunuzun Okul Çantasında Neler Olmalı?

Okulların açılmasına az bir süre kala velilerin ve öğrencilerin heyecanı da başladı. Bu durumda okul alışverişinin kapıda olduğunu göseriyor. Okula yeni başlayacaklar ve okula devam edenlerin ihtiyaç listeleri değişse de bir öğrencinin okul çantasında mutlaka olması gerekenler belli. İşte o liste 😊
SelfServis 06.09.2019 saat 10:10
 1. ·Öncelikle Rahat Bir Sırt Çantası

  Okul eşyalarını koymak için hem sağlam hem de sağlıklı bir çanta lazım. Sırtında taşıyan çocuklar için çantaların kol kısmının rahat olması önemli. Çocuğunuzun belini ağrıtmayacak bir çanta modeli seçmeye özen gösterin.
 2. ·Defterler

  Defterlerin nasıl olacağına genelde o dersin öğretmenleri karar verir. Mesela Türkçe veya Hayat Bilgisi defterleri çizgili iken, Matematik dersi defteri hep kareli olmuştur ve bu iki defter de her gün mutlaka çocuğunuzun çantasında onunla birlikte okula gidip gelir. Resim defterini de unutmayalım...
 3. ·Kalemler / Boya Kalemleri

  Renk renk kalemler her zaman ilgi çekiyor. Hem ders çalışmak için de birebir. Ancak sadece kalem diyip geçmemek lazım. Çünkü kalemlerin kalitesi farklılık gösteriyor. Daha güzel yazan, çocuğunuzun elinize uygun kalemleri tercih edebilirsiniz.
 4. ·Boya Malzemeleri

  Boya malzemelerini alırken de özenli davranmakta fayda var. Kuru boyadan yağlı boyaya birçok malzeme bulunuyor. Fakat ilk okulda genellikle pastel boya kullanılıyor. Bu boyaların kaliteli olanını tercih edin. Çünkü kullanılan boyanın içindeki maddeler çocuğunuzun sağlığını etkileyebilir.
 5. ·Islak Mendil

  Yukarıda çocukların sağlığı için kırtasiye malzemelerini, özellikle de boyaları seçerken kaliteli olanları almalısınız dedik. Bu, çocuğunuzun sağlığı için önemli. Bir diğer önemli kriter de çocuğunuzun okuldaki el temizliği. Ders esnasında kolları sürekli sıra üzerinde, aynı zamanda yazarken, boya yaparken de kirlenen elleri için çantasından çıkaracağı ıslak mendili onun işine çok yarayacaktır. Islak mendil seçerken de dikkat etmelisiniz. Çocuğunuzun cildine zarar verebilecek, paraben, boya vb. içeren ıslak mendillerden uzak durun. Dalin'in cep mendilleri bu konuda güvenilir bir tercih olabilir.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 5 gösterim

 • Toplam Viral: 41 gösterim
 • Toplam Seed: 68 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.531 gösterim
 • Viral Puan: 24,12