401 gösterim
36,45 viral puan

Bebek Kıyafetlerinde Kullanınlan Deterjanın Önemi

Kıyafet temizliğinde deterjanların önemli bir yeri vardır. Piyasada çok fazla marka deterjan var. Kimisini özelliklerinden dolayı tercih ediyoruz kimisini ise bütçemize göre... Peki kendi kıyafetlerimiz için kullandığımız deterjanları, çocuklarımız ya da bebeklerimiz için de kullanmak ne kadar doğru?
SelfServis 26.08.2019 saat 11:03
  1. Pek çok deterjanın ilk vaadi tabiki de leke çıkartıyor olmasıdır. ancak kendimiz için kullandığımız bu ürünleri, bebeklerimiz için kullanmamamız gerekiyor. Leke çıkarsa da, gözel koksa da kabul edelim ki hepsinin içinde çeşitli kimyasallar ve bu da bebeğinizin hassas cildine zarar verebilir.


    Piyasada bebek kıyafetleri temizliği için kullanılabilecek deterjanlar mevcut, ama bu deterjanlarda aranılan ilk özellik organiklik olmalıdır. Çünkü standart deterjanlar içerdikleri temel kimyasallar nedeniyle bazı alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Zor lekeleri kolayca çıkarması ve  çok daha fazla köpürmesi sebebiyle kaliteli bir hijyen sağladığı algısı sizi yanıltmasın. İyi durulanmayıp, kalıntı bıraktığı takdirde cilt üzerinde ciddi hasarlana neden olabilir.


    Bebek kıyafetleri temizliği denince akla ilk sabun tozları gelir. Kolay durulanabilir olması sebebiyle de kıyafetleri yıkamak için idealdir. Bebek kıyafetleri temizliğinde bir başka alternatif ise, sıvı bebek deterjanlarıdır ama mümkünse doğal içerikli olanlarıdır. Bu deterjanların en önemli özelliği ise çok köpürmüyor ve yoğun koku içermiyor. Yılların bebek markası Dalin'in geliştirdiği Doğal Bazlı Sabun Deterjan bu kategori için iyi bir örnek olabilir. İçeriğinde bitkisel kaynaklı yağlardan elde edilen sabun bazı mevcut, boya ve parfüm içermiyor. Ayrıca %100 bitkisel içerikli ve en önemlisi de hipoalerjenik bir bebek deterjanıdır.

Yorumlar

  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Toplam Seed: 11 gösterim
  • Toplam Direkt: 390 gösterim
  • Viral Puan: 36,45