144 gösterim
3,43 viral puan

Alibaba.com’da Satış Yapmak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Pazarınızı genişletmek veya uluslararası satış fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız, Alibaba şirketinize tam da bunu yapma fırsatı verecektir. Ürünlerinizi Alibaba'da satmakla ilgileniyorsanız, işte başlamak için ihtiyaç duyacağınız adımlar:
YeşimYılmaz 20.06.2019 saat 16:37
 1. 1. Kayıt Olun

  Öncelikle, bir Alibaba hesabına kaydolmanız gerekli. Bir hesaba kaydolmak oldukça kolay, ihtiyacınız olan tek şey geçerli bir e-posta adresi, adınız, şirketinizin adı, yeri ve telefon numarası. İstediğiniz hesap türünü seçme fırsatınız da var: bir satıcı hesabı, alıcı hesabı veya her ikisinin bir karışımı.
 2. 2. Şirket Profilinizi Oluşturun

  Hesabınızı e-posta yoluyla doğruladıktan sonra, şirket sayfanız olarak da bilinen şirket profilinizi ayarlamanız gerekir. Potansiyel alıcıların göreceği bilgiler olduğunu ve mümkün olduğu kadar eksiksiz olmak isteyeceğinizi unutmayın. Genel olarak, şu bilgileri eklemeniz gerekir: İş türü, yer, satmayı planladığınız ürünler, şirket büyüklüğü, hedef pazarlar (ürünlerinizi/hizmetlerinizi satmayı umduğunuz yer). Kapsamlı bir profil potansiyel alıcılar için güven uyandıracak ve gelecekteki işlerinizi güvence altına almanızı sağlayacaktır.
 3. 3. Ürünlerinizi Ayrıntıları ile Birlikte Listeleyin

  Ürünlerinizi Alibaba'da satmak için bunları listelemeniz ve listelemeyi seçtiğiniz ürünlerin ayrıntılı açıklamaları ve resimlerine yer vermelisiniz. Doğru ve eksiksiz açıklamalar yaparak ürün erişimini artırabilir ve potansiyel alıcıları çekebilirsiniz. Ürün listelemesinin kendisi kadar listelediğiniz ürün sayısı, bir Alibaba satıcısı olarak başarınızda hayati bir rol oynayabilir. Ürün sayfanız yalnızca 5-10 ürün içeriyorsa, sayfanız boş veya eksik görünecektir. Ayrıca, ne kadar çok ürüne sahip olursanız, ürün arama sonuçlarında ortaya çıkma olasılığınız o kadar artar.
 4. 4. Kaliteli Bir İletişim Kurun

  Birçok açıdan algı başarının anahtarıdır. Markanızla ilgili olarak bir güven duygusu oluşturmak, Alibaba ortaklıklarını en üst düzeye çıkarmak için esastır. Uluslararası alanda bir satıcı olarak, işinizi büyütebilecek sağlıklı ilişkileri sürdürerek potansiyel ve mevcut alıcılarla yanıt vermeniz ve iletişim kurmanız önemlidir.
 5. 5. Altın Üye Olun

  Alibaba'ya katılmak ücretsizdir, ancak sunduğu her şeyden, özellikle müşteri tabanından ve site işlevselliğinden gerçekten faydalanmak isteyenler için Altın Üyelik dikkate değer olabilir. Tahmin edilebileceği gibi, premium üyeler tercihli muamele görür ve birinci sıradaki ürün yerleşimlerinin avantajlarından yararlanır.

  Alibaba ile ihracata bir adım önde adım atmak için Halkbank’a özel avantajlı Alibaba.com üyelik paketlerine (Global Gold Supplier Basic Paket, Global Gold Supplier Standart Paket ve Global Gold Supplier Premium Paket) göz atabilirsiniz.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 42 gösterim
 • Toplam Direkt: 100 gösterim
 • Viral Puan: 3,43