801 gösterim
9,42 viral puan

Yurtdışında Ekonomik Bir Tatil İçin 5 Tavsiye

YeşimYılmaz 14.06.2019 saat 10:24
 1. 1. Müze Kartı Edinin

  Gittiğiniz şehirde çok fazla manzara ve müze görmeyi planlıyorsanız, bir şehir turizm kartı edinmelisiniz. Bunlar, size belli başlı turistik yerlere ve müzelere ücretsiz ulaşım ve ücretsiz toplu taşıma imkanı sunmakta.
 2. 2. Yürüyün

  Bir yeri görmenin, mimarisini ele almanın ve o heyecan verici yeni gökyüzüne bakmanın en iyi yolu yürümek. Ancak yürüyemeyecek kadar yorgunsanız, taksi yerine metro ile ulaşımı tercih edin.
 3. 3. Yiyecek Hazırlayın

  Sürekli dışarıda yemek yemek bütçenizi sarsabilir. Kaldığınız yerin çevresindeki marketlerden malzeme alarak, kendinize sandviç hazırlayabilirsiniz. Bu sayede en azından bir öğünden tasarruf etmiş olursunuz.
 4. 4. Puan ile Ödeme Yapın

  Düzenli olarak ne kadar para harcadığınızı belirleyin ve satın alma işlemlerini Parafly gibi seyahat avantajları olan bir kart ile yapmayı düşünün. Böylece harcamalarınızı puan ve mil olarak biriktirebilir, otel tur paketleri veya araç kiralama hizmetlerini bu ödüllerle karşılayabilirsiniz.
 5. 5. Dikkatlice Alışveriş Yapın

  Özellikle havalimanlarındaki turistik hediye eşya dükkanlarından alışveriş yapmaktan kaçının. Gittiğiniz şehirdeki pazar ve turistik bölgenin dışındaki hediye eşya dükkanlarını tercih edin. Hatta gittiğiniz ülkenin kültürü izin veriyorsa, pazarlık yapmayı denemenizde fayda var.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 85 gösterim
 • Toplam Direkt: 711 gösterim
 • Viral Puan: 9,42