984 gösterim
8,00 viral puan

İftar Sonrası Alışkanlıklarınızı Değiştirin

İftar sonrasında yapılmaması gerekenleri QNET Uzman Diyetisyeni Işın Sayın anlatıyor.
SelfServis 16.05.2019 saat 14:26
 1. Ramazan ayında oruç tutarken vücudun su kaybı yaşadığını belirten QNET Uzman Diyetisyeni Işın Sayın, “iftarda-sahurda bol bol çay – kahve tüketiliyor. Bu durum daha az su tüketilmesine neden oluyor. Oysa kaybedilen sıvı kaybını almamız için iftar-sahur arasında mutlaka 2 litre su içilmesinin önemli” diyor.

  Ramazan’da sağlıklı beslenmenin önemine değinen QNET Uzman Diyetisyeni Işın Sayın; “Sağlıklı ve dengeli beslenmek için özellikle iftarda mutlaka çorba tüketmek gerektiğinin altını çiziyor.

  Sayın “Birkaç kaşık da olsa çorba içmek önemli. Asıl almamız gereken besinler ise ana yemek yoğurt, salata ve sudur. Abur-cubur yiyeceklerden ve mümkünse iftariye tabaklarından uzak durmak önemli. Sahurda da iftarda da probiyotik yoğurt tüketmenizi tavsiye ederim. Ayrıca bağırsak fonksiyonları için önemli olan salata/sebze/bakliyata mutlaka sofralarınızda yer açın” diyor.

  Uzun süreli açlıkta metabolizma hızının düştüğünü hatırlatan Sayın; “Hamur işi, pirinçli yemekler patates ve makarna aynı besin grubunda yer almaktadır. İftarda bu yiyeceklerden sadece birini tercih edin” diyor.

  Yazının devamı için ilgili sayfaya geçebilirsiniz.
  https://qnethaber.com/ram...erine-bol-bol-su-tuketin/
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 7 gösterim
 • Toplam Seed: 123 gösterim
 • Toplam Direkt: 854 gösterim
 • Viral Puan: 8,00