755 gösterim
17,98 viral puan

Solucan Gübresinin faydaları..

Bir tarım ülkesi olan Türkiyemiz de her geçen gün dışardan aldığımız kimyasal şeker gübre ile topraklarımızı zehirliyor ve verimsizleştiriyoruz. Oysa son yıllarda ülkemizde üretimine başlanmış olan tamamen organik ve en verimli gübre olan solucan gübresi tercih edilmelidir.
BurakAkbaş 03.10.2019 saat 21:09
  1. Amerika birleşik devletleri, İsrail ve avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada yıllardır kullanılan ve tamamen organik olan bu gübre Türkiye de daha henüz yeni yeni bilinmeye başlamıştır.. Kırmızı kaliforniya solucanları beslenerek onların dışkısından elde edilen bu gübre her türlü bitkinin çok çabuk büyüyüp gelişmesini,hastalıklara karşı korunmasını ve sulamadan tasarruf etmenizi sağlamaktadır.. Ayrıca bitkinin toprağını da yakmayıp, besleyen PH değerini artıran çok faydalı bir gübredir..
  2. Ben Tam bir senedir solucan gübresi üreten bir üretici olarak ürettiğim solucan gübresinde bazı deneyler yaptım ve bu mucizevi ürünün bitkilere ne kadar faydalı olabileceğine kendi gözlerimle kanaat getirdim. Sadece bir avuç solucan gübresinin içine bir karpuz birde kavun çekirdeği yerleştirdim ve sadece 24 saatte 14 cm boyunda fide olduklarına şahit oldum.. Fakat dış görünüşü tıpkı toprak gibi olduğu için ve türkiyede henüz yeterince tanınmadığı için çiftçilerimiz ve botanikçiler bu gübrelere ön yargılı yaklaşmakta ve halen toprağa ve bitkiye zarar veren kimyasal şeker gübreleri tercih etmektedirler.. Topraklarımızın verimi ve sağlıklı organik ürünler yetiştirebilmek için Solucan gübresinden şaşılmamalıdır.

Yorumlar

  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 5 gösterim

  • Toplam Viral: 9 gösterim
  • Toplam Seed: 42 gösterim
  • Toplam Direkt: 704 gösterim
  • Viral Puan: 17,98