871 gösterim
9,90 viral puan

Türk Hava Yolları Lego Filmi

Türk Hava Yolları Lego’lu uçuş emniyeti videolarının ikincisi de ilki gibi Warner Bros. tarafından çekildi.
YeşimYılmaz 19.04.2019 saat 15:18
 1. Bu aralar sosyal medya gündeminde Türk Hava Yolları'nın Lego filmi var.

  Türkiye, ABD İngiltere, Kanada ve Avustralya’da yaklaşık dört ayda çekilen ikinci LEGO uçuş emniyeti filminde, 400’den fazla kişi üretim süreçlerinde çalışırken, filmin sonundaki gerçek görüntülerde 6 oyuncu görev almış. Çekimde görev alan 80 kişilik ekibe ek olarak, animasyonun oluşturulma aşamasında da 70 kişi yer almış.
 2. Yeni Şafak gazetesinde konu ile ilgili bir yazı yazan Ali Saydam şunları yazmış;

  Türk Hava Yolları, 1959’dan bu yana dağıtılan Clio Ödülleri’nde ’Hayal gücü, yenilik ve ilham’ konusunda altın madalya aldı. THY’ye ikinci ödül de video paylaşım sitesi YouTube’dan geldi. Sitenin düzenlediği Leaderboard Listesi’nde 25 milyondan fazla izlemeye ulaşan Türk Hava Yolları LEGO filmi 2018’de dünyada en çok izlenilen 5. film oldu.

  LEGO’lu uçuş emniyeti videolarının ikincisi de ilki gibi Warner Bros. tarafından çekilmiş…

  Buraya kadar her şey iyi. Mükemmel Ya bundan sonrası…

  Değil mi ki Türkiye’nin en büyük markası…

  Değil mi ki tüm dünyada tanınıyor ve güveniliyor…

  Değil mi ki sürekli kâr ediyor…

  Değil mi ki sürekli büyüyor…

  O halde her türlü eleştiri ve melanet oklarını üzerine çekmeyi çoktan hak etmiştir. THY’den ‘sızdırıldığı’ anlaşılan, yalan yanlış bilgiler içerdiği öğrenilen, THY’yi dışarıdan vuramayan rekabete nazire, içeriden vurmayı amaçlayan bir haber Cumhuriyet Gazetesi’nde şöyle yer almış:

  “Bir önceki [LEGO’lu] seri için çıkarılan 3 milyon dolarlık faturayı tek seferlik ödemeyi kabul eden THY İcra Kurulu, ikinci film için ödenmesi gereken 5 milyon dolarlık tutarı ödememek için direniyor.”

  Halk arasında bu tür haberleri devreye sokan kimselere ‘mikser’ (karıştırıcı) deniyor. Amaç belli. THY üst yönetimini birbirine düşürüp yıpratmak. Bu uzun yıllardır deneniyor… Benim bildiğim en azından son üç-dört yönetimi başarısından dolayı cezalandırmak isteyenler çıkmıştı… Ancak bunların hiçbiri başarıya ulaşamadı… THY markası uçuşuna devam etti. Bundan sonra da edecektir mutlaka…

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 7 gösterim
 • Toplam Seed: 88 gösterim
 • Toplam Direkt: 776 gösterim
 • Viral Puan: 9,90