1.501 gösterim
10,28 viral puan

2000’ler Gençliğinin Vazgeçilmezi: Chat Odaları

Gençler her zaman yazmayı sevdi, yazarak anlaştı. Uzun uzun telefon konuşmaları yapmaktansa kısa kısa derdini anlatıp, istediğinde cevap yazıp, istemediğinde “çevrim dışı” olup uzaklaşmayı sevdi. Şimdilerde WhatsApp olsun, BiP olsun istedikleri gibi mesajlaşırken eskiden bu o kadar da kolay değildi…
YeşimYılmaz 28.02.2019 saat 10:33
 1. ·

  İnternetin evlerimize yeni yeni girdiği, telefonlarımızda ise kısıtlı kontörlerin bulunduğu zamanlar. İnsanlar konuşmak, mesajlaşmak istiyor ama kontörler yetmiyor. Haliyle gençlerimiz yeni bir kapıya yöneliyor: internetteki chat odaları.
 2. ·

  Chat odaları bir dönemin yegane eğlence kaynağıydı. Kendi arkadaşalarımızla değil, tanımadığımız yeni yeni insanlarla da tanışıp özgürce konuşmanın yeriydi. Orda herkes istediği yaşta, istediği memlekette, istediği karakterde olabiliyordu.
 3. ·Dönemin En Popüler Chat Odaları

 4. ·Mynet

  İsmini duyunca uzaklara daldığımız o dönem “chatleşen” herkesin bildiği isimlerden ilk akla geleni.
 5. ·Chatcity Superonline

  İşler biraz daha gelişince ortaya çıkan 3D chat sitesi. Herkesin kendi avatarının olduğu. İçerde gezinebildiğiniz, kafede oturabileceğiniz daha sosyal bir alan.
 6. ·Yine efsanelerden: Siberalem

 7. ·Mırc

  Mırc en unutulmayan, bir dönem chat yapmış herkesin bildiği en kalabalık chat uygulaması
 8. ·icq

  icq daha çok tanıdığımız insanlarala konuştuğumuz ama yine de ice numaramızı paylaşarak tanımadığımız insanlarla da tanışmaya devam ettiğimiz kendi hesabımız olan bir chat uygulamasıydı.
 9. ·MSN

  Tüm chat odalarını unutturan, icq’yu tarihe gömen herkesin bildiği efsane: MSN Messenger. Neler yoktu ki ondan. Kamerayı bağlayıp görüntü konuşma, çeşitli emojiler, çıkartmalar gönderme, titreşim gönderme…
 10. ·

  Chat odaları tarihe gömülüp teknoloji gelişir, cep telefonu operatörleri bize sayısız imkan sunarken artık bu odaların yerini de telefonumuzdaki mesajlaşma uygulamaları aldı. Zaman içerisinde kimileri çok popüler oldu kimileri elendi, silindi gitti. Şu anda mesajlaşma diyince akıllarda bir iki tane uygulama kaldı.
 11. ·WhatsApp

  Günümüzde en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ile hem mesajlaşıyoruz hem yeri geliyor sesli konuşuyoruz yeri geliyor tüm belgelerimizi ordan paylaşıyoruz. Görüntülü konuşma da cabası.
 12. ·BiP

  Yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri daha. Bu kadar uygulama arasından ilk defa Türk mühendisler tarafından geliştirilen bir uygulama. 10 kişiye kadar HD görüntülü konuşma, fotoğraf atarken görüntü kalitesinin düşmemesi, iki ayrı telefon taşımadan ikinci numaranızı da tanımlayabilmeniz ve getirdiği en son özelliği her dilde mesajlaşmak… Yani yabancı bir arkadaşınızla konuşurken ikiniz de kendi dilinizde konuşuyorsunuz otomatik translate özelliği çeviriyor.
 13. ·

  Bakalım gelcekte bizi neler bekliyor...
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 34 gösterim
 • Toplam Seed: 146 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.321 gösterim
 • Viral Puan: 10,28

İlgili Haberler