288 gösterim
2,80 viral puan

Şirket nasıl kurulur?

Şirket kurmak kendi işini yapmak belkide herkesin arzu ettiği bir şeydir. Bunu kimisi başarır kimisi ise şartların uygun olmasını bekler. İşini kuran girişimdi ve KOBİ’ler onca iş yoğunluğunun içinde bir de finans işlerinin araya girmesi bu yoğunluğu biraz daha artırıyor.
SelfServis 23.12.2018 saat 22:11
 1. Şirket kurmak hepimizin hayalidir. Bu hayali kimimiz gerçekleştirir kimimiz ise doğru zamanı bekler. kimileri ise iş kurmanın getirdiği yükümlülüklerden korkar. Günümüzde girişimcilik'de oldukça önemli bir hal almış durumda.
 2. Finansal anlamda iş yükünüzü hafifletmek ve bu konuda daha kontrollü ilerlemek isterseniz Mikro Yazılım ürünleri bu konuda size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

  Şirketlerle ilgili bilmeniz gereken bazı şeyleri aşağıda sizler için listeledik.

  Anonim ve limited şirketlerinin kuruluşu (sermaye şirketleri), şahıs şirketine göre biraz daha maliyetlidir. Bu şirketlerin, ülke ekonomisine olan etkilerinden dolayı, faaliyet alanları itibariyle biraz daha detaylı düzenlenir.
  Şahıs şirketi, prosedürel açıdan zahmeti en az şirket tipidir.
  Şirketler, kurulduktan sonra ayakta kalabilmek için bir miktar sermayeye ihtiyaç duyar. Bu sermaye, yeterli gelir sağlanıncaya kadar geçecek sürede, şirketin nakit havuzu niteliğindedir.
  Şirketler Türk Ticaret Kanununda aranan şartların tamamlanması sonrasında ilgili Ticaret Sicili’ne yapılan başvuru ile genellikle 2-3 iş günü içerisinde kurulabilir.

  Devamı için > https://blog.mikrox.com.tr/sirket-nasil-kurulur/
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 103 gösterim
 • Toplam Direkt: 183 gösterim
 • Viral Puan: 2,80