320 gösterim
3,11 viral puan

E- Dönüşüm Uygulamaları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ve elektronik dönüşüm, ekonominin gelişimine destek oluyor. 2014 yılının başından itibaren kullanımı zorunlu hâle gelen, 10 milyon TL ve üzeri ciroya sahip mükelleflerin e-dönüşüm anlamında önemli paya sahip e-fatura ve e-defter uygulamalarına geçişi hizmetleri sağlayıcı kurumların da pazarını bir anda genişletti.
SelfServis 11.12.2018 saat 23:42
 1. e-Fatura  e-Fatura, fatura gönderme, alma, saklama, görüntüleme işlemlerinin elektronik ortamda yapılmasını sağlayan sistemdir.

  Maliye Bakanlığı standartlarına tam uyumlu e-Fatura çözümüyle yatırım maliyeti olmadan e-Fatura sistemine geçebilirsiniz.
 2. e-Arşiv  e-Arşiv Hizmeti, 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu (VUK) Genel Tebliği düzenlemesi ile uygulamaya geçmiş olup, faturaların ikinci nüshasının elektronik ortamda oluşturulmasını ve muhafaza edilmesini; gerektiğinde elektronik olarak ibraz edilmesini sağlar. Faturanın birinci nüshasını da müşterinin istemesi halinde elektronik yolla iletilmesine imkan verir.
 3. e-Defter  e-Defter, şekil hükümlerinden bağımsız olarak Vergi Usul Kanunu’na ve/veya Türk Ticaret Kanunu’na göre tutulması zorunlu olan defterlerde yer alması gereken bilgileri kapsayan elektronik kayıtlar bütünüdür.
 4. e-Bordro  e-Bordro ile tüm personelin bordrosunu hazırlayıp imzalatmaya gerek kalmadan tek tuş ile KEP yoluyla göndererek, zaman ve ıslak imza operasyon yükünün tamamen ortadan kaldırılması hedeflenmiştir. My e-Bordro ile Mikro kullanıcıları program içinden sistemi kullanabilirler.
 5. Tüm e dönüşüm hizmetleri için Mikro Yazılım'ın web sitesini incleye bilirsiniz.

  https://www.mikro.com.tr/e-donusum
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 103 gösterim
 • Toplam Direkt: 212 gösterim
 • Viral Puan: 3,11

İlgili Haberler