831 gösterim
8,31 viral puan

Tütün Ürünlerinin Görüntülenmesine Kısıtlama Geliyor

İçeriğinde tütün ürünleri ile ilgili de kapsamlı düzenlemelerin de yer aldığı ‘Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’; TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda kabul edildi.
MerakliYazar 13.11.2018 saat 10:50
  1. Yapılan düzenlemeler kapsamında televizyonda yayınlanan programlarda, filmlerde, dizilerde, müzik kliplerinde, reklam ve tanıtım filmlerinde, sinema ve tiyatrolarda gösterilen eserlerde, internet topluma açık olan sosyal medya ve benzeri ortamlarda tütün ürünleri kullanılamayacak, görüntülerine yer verilemeyecek.

    Sigara paketlerinin üzerinde markanın logosu olmayacak. Marka paketin sadece bir yüzeyine ve bu yüzeyin yüzde 5'ini aşmayacak şekilde yazılacak. Paketlerin üzerine markanın logosu, simgesi veya sair işaretleri konulamayacak. Bu kurallar, birden fazla paketi bir arada bulunduran tütün ürünleri kutuları için de geçerli olacak. Tek tip olarak tasarlanan sigara paketleri ile ilgili hususlar, Sağlık Bakanlığının uygun görüşü alınarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmelikle düzenlenecek.

    Daha detaylı bilgi için, https://www.yesilay.org.t...atisina-kisitlama-geliyor
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 13 gösterim
  • Toplam Seed: 100 gösterim
  • Toplam Direkt: 718 gösterim
  • Viral Puan: 8,31